Przegrywała 0:3. Mało kto zauważył, co wtedy zrobiła Iga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Łukasz Jachimiak / Iga Świątek zmieniająca obuwie
Twitter / Łukasz Jachimiak / Iga Świątek zmieniająca obuwie

Spotkanie z Naomi Osaką nie układało się po myśli Igi Świątek. W trzecim secie, przy prowadzeniu Japonki 3:0, liderka rankingu WTA postanowiła zmienić obuwie. Po tej decyzji gra Polki znacznie się poprawiła.

W tym artykule dowiesz się o:

Co to był za mecz! W II rundzie wielkoszlemowego Roland Garros zmierzyły się Iga Świątek i Naomi Osaka. Faworytką w tym spotkaniu była Polka i to ona ostatecznie cieszyła się ze zwycięstwa. Nie przyszło jej to jednak łatwo.

W pierwszym secie liderka rankingu WTA pokonała rywalkę, choć nie bez problemów, bo 7(6):6(1). Drugi set był całkowicie pod dyktando Osaki. Japonka pewnie pokonała naszą reprezentantkę (6:1) i poszła za ciosem.

W trzecim secie ponownie rywalka Świątek spisywała się zdecydowanie lepiej. W pewnym momencie prowadziła już 3:0 i była na najlepszej drodze do sprawienia sensacji. Wtedy jednak polska tenisistka podjęła decyzję o zmianie butów.

Okazuje się, że nieprzypadkowo. 22-latka czuła bowiem, że obuwie, w którym rozpoczynała mecz, nie dawało już odpowiedniej przyczepności. To efekt dużej wilgotności, jaka była odczuwalna na mączce kortu Philippe-Chatrier.

- Myślę, że buty by same nie wygrały tego meczu. Ale kort jest śliski i wzięłam nowsze buty, które są mniej zużyte i lepiej się trzymały nawierzchni. Kort jest śliski ze względu na to, że jest taka niekorzystna pogoda - cytuje Świątek portal sport.pl.

Zmiana butów pomogła Świątek. Liderka światowego rankingu z czasem odrobiła starty, a na koniec pokonała Japonkę. Dodajmy, że w III rundzie rywalką Polki będzie Czeszka Marie Bouzkova.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty