Iga, coś ty zrobiła? Natychmiastowa reakcja. "Miazga"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Iga Świątek
PAP/EPA / Iga Świątek

W pierwszym secie starcia z Anastazją Potapową Iga Świątek spisała się wręcz znakomicie. Błyskawicznie rozprawiła się z przeciwniczką 6:0!

Niektórzy nawet nie zdążyli dobrze rozsiąść się w fotelach, a Iga Świątek już skończyła pierwszego seta. Pokonała Anastazję Potapową w 19 minut! W premierowej odsłonie meczu 4. rundy Rolanda Garrosa reprezentantka Polski nie straciła ani jednego gema. Przeszła przez tego seta niczym burza.

To oczywiście nie umknęło uwadze ekspertów. Na platformie X momentalnie pojawiły się słowa uznania dla Igi Świątek. Śmiało można stwierdzić, że Rosjanka była tylko tłem dla Polki.

"Nawet nie ma za bardzo, o czym pisać… 6:0 w 19 minut i tylko 6 przegranych piłek (początkowo Romer pisał o 7, ale później się poprawił - dop. red.). Miazga…" - pisał na platformie X Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub".

"Absolutna dominacja Igi Świątek w pierwszym secie meczu 4. rundy" - zaznaczano zaś na profilu Eurosport Polska.

"Jest niedziela, więc wynik 6:0 u Igi Świątek to normalka. Forma finałowa" - spostrzegał zaś Dawid Żbik z Eurosportu.

W drugim secie Iga Świątek też wygrała 6:0 i ostatecznie triumfowała po 39 minutach rywalizacji!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty