Niewiarygodne. Iga śrubuje wspaniały wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Na zdjęciu: Iga Świątek

Nie milkną echa po efektownym zwycięstwie Igi Świątek nad Anastazją Potapową. Polka może pochwalić się znakomitą skutecznością.

Na francuskich kortach Iga Świątek robi prawdziwą furorę. Pomijając wyrównane starcie z Naomi Osaką, utalentowana tenisistka idzie jak burza i pokonuje kolejne rywali na swojej drodze. W niedzielne przedpołudnie przeszła samą siebie.

Mecz 1/8 finału Rolanda Garrosa z Anastazją Potapową ułożył się całkowicie pod dyktando reprezentantki Polski, która w ciągu 40 minut wygrała w dwóch setach 6:0, 6:0. 23-latka udowodniła, że jest główną faworytką do triumfu w wielkoszlemowym turnieju.

Pierwsza rakieta świata może pochwalić się nieprawdopodobnymi liczbami. Jak zauważył serwis statystyczny "Opta", na poziomie WTA Świątek wygrała aż 13,6 proc. swoich wszystkich setów rozegranych na mączce wynikiem 6:0.

To najwyższy współczynnik od 2000 roku wśród zawodników, mogących pochwalić się 10 lub więcej wygranymi setami w stosunku 6:0. Jest wielce prawdopodobne, że Świątek jeszcze wyśrubuje ten wynik podczas tegorocznego Rolanda Garrosa.

Przed Świątek kolejne wyzwanie. W ćwierćfinale raszynianka powalczy z Marketą Vondrousovą.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty