Zieliński i Hsieh wciąż niepokonani! Zagrają o finał Rolanda Garrosa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i partnerująca mu Su-Wei Hsieh wygrali trzeci mecz w ramach turnieju miksta wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2024. Polsko-tajwańska para powalczy w środę o finał międzynarodowych mistrzostw Francji.

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh znakomicie sobie radzą w grze mieszanej. Na paryskiej mączce nie stracili jeszcze seta. W ćwierćfinale ich przeciwnikami byli Ellen Perez i Matthew Ebden. Australijczycy to najwyżej rozstawiona para w międzynarodowych mistrzostwach Francji, lecz i ona musiała uznać wyższość Polaka i Tajwanki.

W pierwszym secie wydarzenia na korcie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Perez i Ebden jako pierwsi uzyskali przełamanie, ale Hsieh i Zieliński błyskawicznie wyrównali na po 2. Warszawianin i jego partnerka poszli za ciosem, wysuwając się na 4:2. Wówczas Australijczycy odrobili breaka, jednak już po chwili znów stracili serwis. W dziewiątym gemie Hsieh i Zieliński zakończyli seta wynikiem 6:3 przy własnym podaniu.

Druga część spotkania nie była już pełna takich zwrotów akcji. Polsko-tajwańska para przełamała już w pierwszym gemie i robiła wszystko, aby utrzymać przewagę. Perez i Ebden nie wypracowali ani jednego break pointa. Niewiele brakowało, a Australijczycy straciliby jeszcze serwis w siódmym i dziewiątym gemie. Ostatecznie nasz reprezentant i jego partnerka zadowolili się jednym breakiem i po 66 minutach wykorzystali drugiego meczbola.

Oznaczeni siódmym numerem Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński pokonali ostatecznie najwyżej rozstawioną australijską parę Ellen Perez i Matthew Ebden 6:3, 6:4. Dzięki temu wygrali ósmy z rzędu mecz w grze mieszanej zawodów Wielkiego Szlema. Na tym poziomie pozostają niepokonani jako para.

W środę Hsieh i Zieliński zagrają w półfinale Rolanda Garrosa 2024. Ich przeciwnikami będą oznaczeni czwartym numerem Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski. W styczniu oba duety zmierzyły się w finale Australian Open 2024. Z tytułu cieszyli się Tajwanka i Polak.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro wtorek, 4 czerwca

ćwierćfinał gry mieszanej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) - Ellen Perez (Australia, 1) / Matthew Ebden (Australia, 1) 6:3, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty