Jak on to zrobił?! Niesamowity wyczyn Polaka [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: mecz o finał Rolanda Garrosa z udziałem Tomasza Berkiety
Twitter / Na zdjęciu: mecz o finał Rolanda Garrosa z udziałem Tomasza Berkiety

Tomasz Berkieta obronił piłki meczowe, a kilkanaście minut później wygrał spotkanie półfinałowe z Lorenzo Carbonim w juniorskim Rolandzie Garrosie.

Mecz był bardzo dramatyczny i zakończył się wynikiem 7:6(3), 4:6, 7:6(4). Co jest istotne - zarówno w seniorskich, jak i juniorskich rozgrywkach od kilku sezonów decydującego seta nie gra się na przewagi. W trzynastym gemie jest tie-break, ale nie do 7 wygranych punktów, ale 10.

Tomasz Berkieta przy stanie 5:6 obronił trzy meczbole w bardzo dobrym stylu, a Lorenzo Carboni miał po chwili jeszcze szansę na zamknięcie meczu we wspomnianym super tie-breaku. Nie zrobił tego, bowiem warszawianin szybko mu uciekł.

Wywalczonej przewagi nie stracił już do końca. Pomógł mu w tym świetny serwis, ale też pewność uderzeń. Nie bał się zaryzykować i zachował więcej zimnej krwi niż Włoch.

Polak awansował do finału juniorskiego Rolanda Garrosa 2024. To jego największy sukces w kategorii do lat 18. O tytuł zagra w sobotę, a jego rywalem będzie rozstawiony z piątym numerem Amerykanin Kaylan Bigun.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty