Agnieszka Radwańska nie do zatrzymania w Rolandzie Garrosie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Agnieszka Radwańska ma już za sobą drugie spotkanie w Rolandzie Garrosie. Tym razem Polka wystąpiła w turnieju legend i w duecie z Lindsay Davenport pokonały Andreę Petković i Monicę Puig 6:4.

Mecze pokazowe czy turnieje legend to idealne wydarzenie, by wciąż oglądać w akcji legendarne tenisistki i tenisistów. W takich zmaganiach bierze udział między innymi Agnieszka Radwańska, czyli była wiceliderką światowego rankingu WTA.

Z tego powodu "Isia" rok temu rywalizowała na kortach Rolanda Garrosa i w tym sezonie również wybrała się do Paryża. Postanowiła wziąć udział w mikście oraz w deblu. W meczu pokazowym Polka wraz z Sebastienem Gorsjeanem pokonali Monicę Puig i Arnauda Clementa 6:3.

W sobotę (8 czerwca) Radwańska ponownie pojawiła się na korcie, tym razem w parze z Lindsay Davenport. Udało im się odnieść zwycięstwo w pierwszym meczu turnieju legend, w którym rok temu triumfowały. Polka i Amerykanka pokonały Niemkę Andreę Petković i Portorykankę Puig 6:4.

Spotkanie dobiegło końca po pierwszym secie, ponieważ postanowiono nie rozgrywać kolejnego. W nim doszło do trzech przełamań, w tym dwóch na korzyść Radwańskiej i Davenport, które dzięki temu okazały się lepsze.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny sobota, 8 czerwca

Mecz deblowy legend:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Lindsay Davenport (USA) - Andrea Petković (Niemcy) / Monica Puig (Portoryko) 6:4

ZOBACZ WIDEO: Skrytykowała sesję zdjęciową Agnieszki Radwańskiej. "Dużo wtedy płakałam"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty