Mecz Magdy Linette został przerwany. Był już blisko końca

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette i Arantxa Rus prowadzą 6:1, 4:4 z rozstawionymi z numerem trzecim Eri Hozumi oraz Makoto Ninomiyą. Nie awansują, ani nie odpadną w poniedziałek, ponieważ mecze w Hertogenbosch zostały przerwane przez deszcz.

Magda Linette poprawiła wyniki na kortach ziemnych w porównaniu z częścią sezonu na kortach twardych. W Roland Garros jednak nie osiągnęła dobrego wyniku. Z grą pojedynczą pożegnała się już po jednym meczu przeciwko Ludmiłe Samsonowej. Trochę lepiej poszło Polce w deblu, w którym wspólnie z Bernardą Perą awansowała do drugiej rundy.

Z inną deblową partnerką Magda Linette rozpoczęła w poniedziałek rywalizację na kortach trawiastych. Polka zagrała wspólnie z Arantxą Rus, z którą nie miała w przeszłości wspólnych doświadczeń na korcie. W pierwszej rundzie w Hertogenbosch polsko-holenderski duet trafił na rozstawione z numerem trzecim Eri Hozumi oraz Makoto Ninomiyę.

Magda Linette i Arantxa Rus wygrały zdecydowanie pierwszego seta 6:1 i to one stanęły przed możliwością zakończenia meczu w dwóch partiach. Ta nie została dograna, lecz została przerwana po ósmym gemie i przy wyniku 4:4. Japonki próbują przedłużyć granie o super tie-breaka.

Organizator turnieju poinformował o zakończeniu grania na poniedziałek. Tym samym Magda Linette prawdopodobnie dokończy swój mecz we wtorek.

Następnymi przeciwniczkami lepszego debla będą Ludmiła Samsonowa i Diana Sznaider.

WTA Den Bosch:

I runda gry podwójnej:

Eri Hozumi (Japonia, 3) / Makoto Ninomiya (Japonia, 3) - Magda Linette (Polska) / Arantxa Rus (Holandia) 1:6, 4:4*

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty