Magda Linette będzie nadrabiać zaległości. Znamy godzinę dokończenia meczu Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Mecz Magdy Linette z Robin Montgomery w I rundzie rozgrywanego na trawie turnieju WTA 250 w Den Bosch został przerwany w trzecim secie z powodu zmierzchu. Tenisistki wrócą na kort w środę w południe.

Do wtorkowego meczu I rundy turnieju WTA w Den Bosch pomiędzy Magdą Linette a Robin Montgomery swoje wtrącała pogoda. Z powodu opadów deszczu pojedynek został przerwany po trzech gemach. Po ponad godzinie oczekiwania tenisistki wznowiły grę, ale jej nie dokończyły. Wobec zapadającego zmierzchu musiały opuścić kort przy stanie 5:5 w trzecim secie.

Rozstawiona z numerem ósmym Linette i kwalifikantka Montgomery będą kontynuować rywalizację w środę. Wznowienie meczu zostało zaplanowane na korcie nr 2 nie przed godz. 12:00.

Polka i Amerykanka zagrają po zakończeniu pojedynku Clary Tauson z Jule Niemeier. Spotkanie Dunki z Niemką rozpocznie się o godz. 11:00.

Co ciekawe - środa będzie dla Linette dniem nadrabiania zaległości. Po meczu singlowym Polka rozegra także przerwane w... poniedziałek spotkanie I rundy debla. Poznanianka w parze z Arantxą Rus rywalizują z japońskim duetem Eri Hozumi / Makoto Ninomiya i prowadzą 6:1, 4:4.

Dokończenie meczu Rus i Linette z Hozumi i Ninomiyą zostało zaplanowane na korcie nr 5. Będzie to trzecie spotkanie w kolejności od godz. 11:00.

Transmisje telewizyjne z turnieju WTA w Den Bosch na sportowych antenach Canal+. Portal WP SportoweFakty przeprowadzi tekstową relację na żywo z dokończenia meczu Linette - Montgomery.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty