Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z kwalifikantem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Davis / Na zdjęciu: James Duckworth
PAP/EPA / Adam Davis / Na zdjęciu: James Duckworth

James Duckworth będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. We wtorek australijski kwalifikant w dwóch setach pokonał utalentowanego Joao Fonsekę.

Aby dostać się do drabinki turnieju ATP 500 w Halle, James Duckworth musiał przebijać się przez kwalifikacje. Na tym nie poprzestał i w I rundzie głównej imprezy odniósł kolejne zwycięstwo. We wtorek Australijczyk pokonał 6:4, 6:4 17-letniego posiadacza dzikiej karty, Joao Fonsekę.

O wiele bardziej doświadczony w grze na trawie Duckworth od początku posiadał znaczącą inicjatywę. W pierwszym secie Australijczyk miał szanse na przełamanie w każdym gemie serwisowym Fonseki. Łącznie wypracował dziewięć okazji, z których wykorzystał jedną i dzięki temu wygrał tę partię 6:4.

Druga odsłona była nieco bardzo wyrównana, ale także potoczyła się pod dyktando Duckwortha. 32-latek z Sydney ponownie jeden raz przełamał utalentowanego przeciwnika, sam pewnie utrzymywał własne podanie i dzięki temu odniósł pewne zwycięstwo.

Mecz trwał godzinę i 30 minut. W tym czasie Duckworth zaserwował osiem asów, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał dwa z 12 break pointów i łącznie zdobył 79 punktów, o 11 więcej od Fonseki.

Tym samym Duckworth został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem piątym Huberta Hurkacza. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W listopadzie 2021 roku w ćwierćfinale turnieju Masters 1000 w Paryżu Polak zwyciężył 6:2, 6:7(5). 7:5.

32-letni Duckworth aktualnie zajmuje 88. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 46. W trwającej od 2010 roku zawodowej karierze nie zdobył tytułu w głównym cyklu i zagrał w jednym finale (w sezonie 2021 w Nur-Sułtanie). Jego najlepszym wielkoszlemowym rezultatem jest III runda Wimbledonu 2021.

Mecz Hurkacza z Duckworthem odbędzie się w środę lub w czwartek.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro wtorek, 18 czerwca

I runda gry pojedynczej: James Duckworth (Australia, Q) - Joao Fonseca (Brazylia, WC) 6:4, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty