Była walka, ale nie ma zwycięstwa. Półfinał nie dla Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i Hugo Nys udział w turnieju ATP 500 w Halle zakończyli z jednym zwycięstwem. W ćwierćfinale Polak i Monakijczyk musieli bowiem uznać wyższość duetu gospodarzy Yannicka Hanfmanna i Dominika Koepfera.

Jan Zieliński i Hugo Nys sezon na kortach trawiastych zainaugurowali podczas turnieju ATP 500 w Halle. Rozstawieni z "czwórką" Polak i Monakijczyk w meczu otwarcia odnieśli koncertowe wręcz zwycięstwo. Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału, w którym ich rywalami był niemiecki duet Yannick Hanfmann/Dominik Koepfer.

Grający z "dziką kartą" gospodarze zanotowali bardzo udany początek i już w pierwszym gemie przełamali podanie rywali. Taka przewaga, mimo break pointów z obu stron, utrzymała się przez pewien czas. Dopiero w szóstym gemie polsko-monakijska para odrobiła stratę. Choć w dziesiątym gemie "polski" debel mógł zamknąć seta przełamaniem, nie udało się tego dokonać.

Wyrównana gra doprowadziła do tie-breaka. W nim od początku przewagę mieli Niemcy, którzy odskoczyli na 6-2. Choć dwie piłki setowe udało się obronić, Hanfmann i Koepfer nie zmarnowali trzeciej szansy i wygrali seta 7:6(4).

W drugim secie jako pierwsi przewagę wypracowali Polak i Monakijczyk, którzy po przełamaniu w trzecim gemie i późniejszym utrzymaniu podania odskoczyli na 3:1. Gospodarze nie zdołali wypracować ani jednej szansy na odrobienie straty. Tym samym prowadzący utrzymywali przewagę, a dodatkowo zamknęli seta kolejnym odebraniem podanie i zwycięstwem 6:3.

Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był więc super tie-break. Ponownie lepszy początek zanotowali Niemcy, którzy uciekli na 6-2. Tym razem Zieliński i Nys zdołali jednak odpowiedzieć 4-punktową serią i byli o krok od wyrównania (7-8). Niestety rywale nie dali się dogonić, wykorzystali drugą piłkę meczową i triumfowali 10-8.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255 mln euro środa, 19 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Yannick Hanfmann (Niemcy) / Dominik Koepfer (Niemcy) - Jan Zieliński (Polska, 4) / Hugo Nys (Monako, 4) 7:6(4), 3:6, 10-8

Źródło artykułu: WP SportoweFakty