Ons Jabeur zaczęła we wtorek, skończyła w środę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / Peter Menzel / Ons Jabeur w czasie meczu na korcie trawiastym

Ons Jabeur awansowała jako ostatnia do drugiej rundy turnieju w Berlinie. W środę dokończyła mecz z Xinyu Wang. Już w ćwierćfinale jest z kolei Wiktoria Azarenka.

W środę było do obsadzenia jeszcze jedno miejsce w drugiej rundzie turnieju WTA w Berlinie. Walczyły o nie od wtorku Ons Jabeur i Xinyu Wang. Rozstawiona z numerem ósmym Tunezyjka zdążyła poprzedniego dnia wygrać 6:4 w pierwszym secie, po czym mecz przerwano.

Dla jej przeciwniczki nie był to pierwszy mecz na korcie trawiastym w stolicy Niemiec. Do turnieju głównego Chinka przedarła się przez kwalifikacje, w których zwyciężała z Marą Guth i Alaksandrą Sasnowicz. Xinyu Wang po raz pierwszy w karierze spotkała się pod siatką z Ons Jabeur.

Już w środę mecz został przerwany po raz drugi przy wyniku 3:2 dla Xinyu Wang w drugim secie. Tenisistki zeszły z kortu na kilka godzin z powodu deszczu. Drugi powrót okazał się już szczęśliwy, a Ons Jabeur zakończyła mecz w tie-breaku w drugim secie.

Zwyciężczyni meczu zagra w drugiej rundzie z Lindą Noskovą.

Na początek drugiej rundy doszło do starcia doświadczenia z młodością. 34-letnia Wiktoria Azarenka zmierzyła się z 22-letnią Zeynep Sonmez. W poprzedniej rundzie urodzona w Mińsku tenisistka wyeliminowała Marię Sakkari, a Turczynka odniosła zwycięstwo z Arantxą Rus. Także Białorusinka i Zeynep Sonmez zagrały ze sobą po raz pierwszy w karierach.

Wiktoria Azarenka odniosła dość pewne zwycięstwo w dwóch setach. Oba zakończyły się takim samym wynikiem 6:3. Po nieco ponad półtorej godzinie Białorusinka cieszyła się awansem, a zdążyła go wywalczyć przed długą przerwą spowodowaną opadami deszczu.

Lepsza tenisistka rozegra mecz w ćwierćfinale ze zwyciężczynią meczu Weroniki Kudermetowej z Jeleną Rybakiną.