Koniec wspólnej przygody Hurkacza i Sinnera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner nie zostaną najlepszymi deblistami w turnieju ATP w Halle. Nietuzinkowi singliści przegrali zacięte starcie w ćwierćfinale z Sadio Doumbią oraz Fabienem Reboulem.

Hubert Hurkacz powrócił po krótkim odpoczynku na kort trawiasty w Halle. Czwartek był pracowitym dniem dla najlepszego tenisisty z Polski, ponieważ w południe rozpoczął, a następnie zakończył zwycięstwem mecz z Jamesem Duckworthem, którego stawką był awans do ćwierćfinału singla. Hurkaczowi wystarczyły dwa sety do wyeliminowania Australijczyka.

W deblu Hubert Hurkacz połączył siły z Jannikiem Sinnerem, więc patrząc na ranking singla, stworzył potężny duet. Włoch został w tym sezonie liderem klasyfikacji ATP, triumfował w pierwszym turnieju wielkoszlemowym Australian Open. Zdetronizował Novaka Djokovicia, utrzymuje się przed Carlosem Alcarazem.

Rywale Huberta Hurkacza i Jannika Sinnera nie mogą równać się osiągnięciami w singlu z Polakiem oraz Włochem, jednak przemawia za nimi doświadczenie w deblu. O tym, że są w stanie wyeliminować dopiero co złożony duet, przypomnieli w pierwszym secie. W nim nie było ani jednego przełamania, dlatego decydował tie-break. Francuzi zwyciężyli w nim 7-3.

W drugim secie nastąpiło wyczekiwane tąpnięcie w meczu. Nastąpiło jedyne przełamanie serwisu przeciwnika. Postarali się o nie Hubert Hurkacz i Jannik Sinner, a zdobyta w tym momencie przewaga pozwoliła na odniesienie zwycięstwa 6:4. Tym samym, po dwóch setach, konieczne było jeszcze rozegranie super tie-breaka, który zdecydował o awansie do półfinału.

W decydującej rozgrywce lepiej wystartowali Hubert Hurkacz i Jannik Sinner, którzy zdobyli zaliczkę 3-1. Później szło już gorzej, a Francuzi odwrócili wynik na 6-5. Raz rozpędzeni dorzucili piłki na 8-5 i byli bardzo blisko półfinału. Zamknęli konfrontację akcją na 10-8 i to oni pozostali w drabince.

ATP Halle:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Sadio Doumbia (Francja) / Fabien Reboul (Francja) - Hubert Hurkacz (Polska) / Jannik Sinner (Włochy) 7:6 (3), 4:6, 10-8

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty