Sensacyjny triumf Rosjanki w Bad Homburg

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Diana Sznaider
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Diana Sznaider

Najlepsza w turnieju WTA 250 w Bad Homburg okazała się Diana Sznaider. Rosjanka w meczu o tytuł pokonała dość niespodziewanie Chorwatkę Donnę Vekić, wygrywając po trzysetowej batalii.

W poprzednich dniach zostały rozegrane ostatnie zmagania na drodze do wielkoszlemowego Wimbledonu. Jednym z nich był turniej WTA 250 w Bad Homburg. Choć w stawce tej imprezy znalazły się zawodniczki ze światowej czołówki jak Maria Sakkari czy Ludmiła Samsonowa, w meczu o tytuł spotkały się dwie nierozstawione tenisistki.

O końcowy triumf powalczyły Diana Sznaider i Donna Vekić. Rosjanka prezentowała na wcześniejszych etapach dobrą formę i pokonała między innymi Paulę Badosę czy grającą z "trójką" Emmę Navarro. Chorwatka miała z kolei w nogach jedno spotkanie mniej, a wszystko za sprawą walkoweru broniącej tytułu Kateriny Siniakovej w ćwierćfinale.

Po spokojnym początku finału emocje pojawiły się w czwartym gemie. Sznaider wykorzystała wówczas drugiego break pointa, a po utrzymanym podaniu odskoczyła na 4:1. Choć w siódmym gemie Vekić miała swoje szanse na odrobienie straty, rywalka po emocjonującej walce na przewagi zdołała się wybronić.

Chorwatka kolejny atak przypuściła w dziewiątym gemie, ale i tym razem nie osiągnęła celu w postaci przełamania powrotnego. W gemie, w którym rozegrano 24 piłki, Rosjanka obroniła aż siedem break pointów, by wykorzystać czwartą piłkę setową i cieszyć się ze zwycięstwa 6:3.

W drugim secie kontrolę na korcie przejęła Vekić. Świadczy o tym łatwe przełamanie już w drugim gemie, które dało jej przewagę. Rosjanka nie potrafiła nawiązać walki z rozpędzoną rywalką, która pewnie zmierzała w kierunku wyrównania stanu meczu. Stało się ono faktem po przełamaniu na korzyść Chorwatki w ósmym gemie, które dało jej wygraną 6:2.

Decydującą partię obie panie rozpoczęły od pewnie utrzymanych podań. Choć w trzecim gemie przewagę przełamania wypracowała Rosjanka, Vekić od razu odrobiła stratę. Od połowy seta kontrolę na korcie przejęła jednak Sznaider. Wygrała cztery ostatnie gemy, notując po drodze dwa kolejne przełamania. Tenisistka z Rosji wygrała tę odsłonę 6:3, dzięki czemu wywalczyła tytuł w Bad Homburg.

To drugie trofeum w karierze 20-letniej Rosjanki. Sznaider w kwietniu tego roku wywalczyła końcowy triumf na kortach twardych w turnieju WTA 250 w Hua Hin.