Wimbledon: Magda Linette gra dalej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette wciąż walczy w wielkoszlemowym Wimbledonie. W czwartek (4 lipca) nasza tenisistka wraz z Amerykanką Peyton Stearns zameldowała się w drugiej rundzie turnieju gry podwójnej.

Magda Linette zgłosiła się do rywalizacji w singlu i deblu podczas Wimbledonu. W środę (3 lipca) nasza tenisistka rozpoczęła zmagania w grze pojedynczej meczem z Eliną Switoliną. Polka musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem 21. Ukrainki - 5:7, 7:6(9), 3:6 i po raz trzeci w tym sezonie nie wygrała meczu podczas wielkoszlemowej imprezy.

W kolejnym dniu zawodniczka z Poznania zainaugurowała rywalizację w grze podwójnej i miała powody do zadowolenia. Wraz z Amerykanką Peyton Stearns udało im się wywalczyć awans do drugiej rundy za sprawą triumfu nad Rumunkami Aną Bogdan i Jacqueline Cristian 6:4, 7:6(6).

W premierowej odsłonie oba duety były nieskuteczne w kluczowych momentach, kiedy to pojawiały się szanse na przełamanie. W dziesiątym gemie Linette oraz Pearns miały okazję na zakończenie seta.

Łącznie Polka i Amerykanka wypracowały trzy piłki setowe i podczas ostatniej były w stanie zamknąć partię. Dzięki temu wykonały pierwszy krok, by wywalczyć awans do drugiej rundy deblowych zmagań.

II seta lepiej rozpoczęły Bogdan i Cristian. Najpierw udało im się zanotować przełamanie, a chwilę później obroniły trzy break pointy. W piątym gemie natomiast nie wykorzystały szansy na to, by powiększyć przewagę.

To się zemściło, bo w kolejnym gemie Linette i Pearns odrobiły stratę. Później udało im się jeszcze obronić break pointa, przez co ostatecznie o końcowym wyniku seta zadecydował tie-break. W nim obie pary punktowały głównie nie przy swoich serwisach.

Polka i Amerykanka wypracowały piłkę meczową (6-5), ale nie zdołały jej wykorzystać. Jednak przy drugiej szansie były już skuteczne i ostatecznie zakończyły spotkanie w godzinę i 50 minut.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów czwartek, 4 lipca

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Peyton Stearns (USA) - Ana Bogdan / Jaqueline Cristian (Rumunia) 6:4, 7:6(6)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty