Danił Miedwiediew zwieńczył dzieło. Młodzi Francuzi podbijają Wimbledon

PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew w czterech setach wygrał rozgrywany na przestrzeni dwóch dni mecz z Janem-Lennardem Struffem i awansował do IV rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Zwyciężyli też młodzi Francuzi - Arthur Fils i Giovannni Mpetshi Perricard.

Mecz pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Janem-Lennardem Struffem zapowiadał się jako jeden z najciekawszych w III rundzie Wimbledonu 2024. Moskwianin to od kilu sezonów jeden z czołowych graczy świata, z kolei Niemiec na szybkich nawierzchniach jest groźny dla każdego. Spotkanie dostarczyło spodziewanych emocji, i to na przestrzeni dwóch dni. W piątek bowiem mecz został został przerwany w czwartym secie z powodu opadów. W sobotę rozstawiony z numerem piątym Miedwiediew zwieńczył dzieło i ostatecznie zwyciężył 6:1, 6:3, 4:6, 7:6(3).

Wygrywając, Miedwiediew podwyższył na 6-1 bilans konfrontacji w głównym cyklu ze Struffem. W IV rundzie tenisista z Moskwy zmierzy się z oznaczonym numerem dziesiątym Grigorem Dimitrowem, z którym wygrał siedem z dziesięciu rozegranych konfrontacji, ale przegrał jedyną na trawie - w 2017 roku na kortach Queen's Clubu.

W znakomity sposób szansę od losu wykorzystuje Giovanni Mpetshi Perricard. 20-letni Francuz wszedł do turnieju jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji i jest już w IV rundzie. W sobotę zaserwował 27 asów, posłał 53 zagrania kończące i pokonał 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:4 Emila Ruusuvuoriego.

Tym samym Mpetshi Perricard został piątym w erze zawodowego tenisa lucky loserem w 1/8 finału Wimbledonu. Ostatnim był w 1995 roku Dick Norman. Stał się też czwartym Francuzem, który w swoim debiutanckim występie dotarł co najmniej do IV rundy The Championships.

Śladem rodaka podążył Arthur Fils. 20-latek z Bondoufle, który w III rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza, w sobotę wygrał 4:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:3 z Roman Safiullinem i pierwszy raz w karierze zameldował się w 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema. Jego kolejnym rywalem będzie Alex de Minaur, turniejowa "dziewiątka".

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów
piątek-sobota, 5-6 lipca

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (5) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 6:3, 4:6, 7:6(3)
Arthur Fils (Francja) - Roman Safiullin 4:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:3
Giovanni Mpetshi Perricard (Francja, LL) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:4

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty