Krótka przygoda Katarzyny Piter w Jassy

Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Polka i Fanny Stollar nie zabawiły długo w drabince gry podwójnej w turnieju w Jassy. Mocniejsze od nich okazały się w dwusetowym meczu Anna Bondar oraz Olga Danilović.

Na korcie ziemnym w Jassy spotkały się dwie Węgierki. Partnerką deblową Anny Bondar jest Olga Danilović, a Fanny Stollar wystartowała wspólnie z Katarzyną Piter. Zaledwie kilka dni wcześniej polsko-węgierska para zwyciężyła wspólnie na kortach ziemnych w Budapeszcie.

W Rumunii triumfatorkom z Budapesztu poszło zdecydowanie gorzej. Zostały zatrzymane już w pierwszej rundzie.

Do rozstrzygnięcia pierwszego seta wtorkowego meczu potrzebne było rozegranie tie-breaka. We wcześniejszych gemach nie doszło do ani jednego przełamania, choć Katarzyna Piter i Fanny Stollar miały kilka szans na odebranie podania przeciwniczkom. Jedna z takich zmarnowanych piłek była nawet piłką setową. Niewykorzystane szanse zemściły się w tie-breaku, w którym zwyciężczynie popisały się serią wygranych akcji od 4-4 do 7-4.

W drugim secie do przełamania już doszło, a nawet trzech. Katarzyna Piter i Fanny Stollar objęły prowadzenie 4:3 po odebraniu podania rywalkom. Ich problem polegał jednak na tym, że w pozostałych do końca meczu gemach zwyciężały już tylko Anna Bondar oraz Olga Danilović. Węgiersko-serbski debel wygrał w tych okolicznościach 6:4.

Zwyciężczynie zagrają w ćwierćfinale z rozstawionymi z numerem czwartym Angelicą Moratelli i Sabriną Santamarią.

WTA Jassy:

I runda gry podwójnej:

Anna Bondar (Węgry) / Olga Danilović (Serbia) - Katarzyna Piter (Polska) / Fanny Stollar (Węgry) 7:6 (4), 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty