Długie mecze na początek w Montrealu. Weteran lepszy od wielkiego talentu

Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Kei Nishikori

Pierwszy dzień rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu przyniósł długie i emocjonujące mecze. Na uwagę zasługuje triumf Keia Nishikoriego, który po dwuipółgodzinnej rywalizacji pokonał utalentowanego Alexa Michelsena.

Po poważnych problemach zdrowotnych Kei Nishikori jest daleki od dyspozycji, dzięki której występował w wielkoszlemowym finale i był trzecim singlistą świata. 34-letniego Japończyka stać jednak ciągle na pojedyncze wartościowe zwycięstwa. Udowodnił to we wtorek, kiedy w meczu I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu pokonał 3:6, 7:5, 6:4 19-letniego Alexa Michelsena, najmłodszego tenisistę w czołowej "60" światowego rankingu.

- W pierwszym i drugim secie grałem nierówno i popełniałem wiele błędów. W trzecim natomiast świetnie prezentowałem się w obronie, dobrze poruszałem się i byłem agresywny. I to zadziałało - powiedział Nishikori, który w ciągu dwóch godzin i 33 minut gry zaserwował jednego asa, posłał 29 zagrań kończących i uzyskał cztery przełamania.

Pokonując aktualnie 55. w rankingu ATP Michelsena, Nishikori odniósł pierwsze zwycięstwo nad rywalem z Top 60 od sierpnia 2021 roku, gdy w Waszyngtonie ograł wówczas 50. na świecie Lloyda Harrisa. Kolejnym rywalem Japończyka będzie rozstawiony z numerem ósmym Stefanos Tsitsipas.

W meczu potężnie uderzających Latynosów Tomas Martin Etcheverry po prawie trzech godzinach walki okazał się lepszy od Nicolasa Jarry'ego. Argentyńczyk zapisał na swoim koncie cztery asy, cztery breaki oraz 12 zagrań wygrywających i ograł Chilijczyka 7:6(5), 6:7(5), 6:2. Dzięki temu w II rundzie zmierzy się z Andriejem Rublowem, turniejową "piątką".

Lorenzo Sonego wywalczył dwa przełamania i po 164 minutach rywalizacji wygrał 7:6(7), 5:7, 6:4 z Tallonem Griekspoorem. Trzech setów i ponad dwóch godzin gry do awansu potrzebował także Nuno Borges, który uporał się z Miomirem Kecmanoviciem.

We wtorek odbyły się też mecze decydującej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Taro Daniel, Thanasi Kokkinakis, Borna Corić, Rinky Hijikata, Brandon Nakashima i Mackenzie McDonald.

National Bank Open, Montreal (Kanada)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,795,5 mln dolarów
wtorek, 6 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Tomas Martin Etcheverry (Argentyna)  - Nicolas Jarry (Chile) 7:6(5), 6:7(5), 6:2
Lorenzo Sonego (Włochy) - Tallon Griekspoor (Holandia) 7:6(7), 5:7, 6:4
Nuno Borges (Portugalia) - Miomir Kecmanović (Serbia) 5:7, 6:4, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, PR) - Alex Michelsen (USA) 3:6, 7:5, 6:4

wolne losy: Jannik Sinner (Włochy, 1); Alexander Zverev (Niemcy, 2); Danił Miedwiediew (3); Hubert Hurkacz (Polska, 4); Andriej Rublow (5); Casper Ruud (Norwegia, 6); Grigor Dmitrow (Bułgaria, 7); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 8)

Lider rankingu mocno przeżył opuszczenie igrzysk. "To złamało mi serce"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty