Linette pokonała nie tylko rywalkę. Teraz zagra z rozstawioną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Monika Piecha / PZT / Na zdjęciu: Magda Linette
Materiały prasowe / Monika Piecha / PZT / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 1000 w Toronto. Polka w meczu otwarcia pokonała 6:3, 6:4 Rebeccę Marino, notując znakomity powrót w drugim secie. Teraz zagra z turniejową "ósemką".

W tym artykule dowiesz się o:

Magda Linette po raz ostatni zaprezentowała się na korcie podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, gdzie odpadła w drugiej rundzie. Teraz nasza tenisistka rozpoczęła tournée na kortach twardych za oceanem. 32-latka rozpoczęła je od turnieju WTA 1000 w Toronto.

W meczu otwarcia Polka zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy Rebeccą Marino. Panie dzieliło ponad 100 miejsc w światowym rankingu na korzyść naszej zawodniczki, co właśnie jej dawało miano faworytki do zwycięstwa. Na jej korzyść przemawiał również bilans bezpośrednich spotkań obu pań, w których 2-0 prowadziła druga rakieta świata.

Linette zanotowała znakomite otwarcie. Do pewnie utrzymanego podania dołożyła bowiem pierwsze przełamanie, które pozwoliło jej wyjść na 3:0. W czwartym gemie 32-latka ponownie postawiła się serwującej Kanadyjce, ale tym razem nie wypracowała nawet break pointa.

Marino otworzyła tym samym wynik po swojej stronie. W kolejnych fragmentach obie zawodniczki utrzymywały swoje podania, co przybliżało Polkę do końcowego triumfu. Kanadyjka postawiła się naszej tenisistce dopiero w dziewiątym gemie, kiedy wypracowała pierwszego break pointa. Linette nie dała się przełamać, wykorzystała czwartą piłkę setową i wygrała 6:3.

32-latka mogła tym samym cieszyć się z objęcia prowadzenia w meczu. Nastroje kibiców popsuła jednak sytuacja, do której doszło pod koniec seta. Polka poślizgnęła się przy jednej z akcji, a później złapała się za kolano. Od razu poprosiła o przerwę medyczną, a po otrzymaniu pomocy wróciła do gry.

Początkowo Linette nie prezentowała poziomu z pierwszej odsłony, co skrzętnie wykorzystywała rywalka. Kanadyjka przejęła kontrolę na korcie i szybko odskoczyła na 3:0 z przełamaniem, tracąc tylko trzy punkty. W czwartym gemie nasza zawodniczka przerwała serię Marino i obroniła serwis, na co rywalka odpowiedziała tym samym.

W szóstym gemie Polka musiała się bronić przed ponowną stratą podania. Udało jej się tego dokonać, co okazało się początkiem wspaniałej pogoni 32-latki. W siódmym gemie odrobiła ona bowiem stratę przełamania, by po chwili wyjść na remis 4:4. Na tym Linette się nie zatrzymywała, wygrała łącznie 5 gemów z rzędu i triumfowała w całym spotkaniu 6:3, 6:4.

Druga rakieta Polski zameldowała się tym samym w drugiej rundzie zmagań rangi WTA 1000 w Toronto. Tam poprzeczka powędruje znacznie wyżej. Linette zmierzy się bowiem z rozstawioną z "ósemką" Amerykanką Emmą Navarro.

National Bank Open presented by Rogers, Toronto (Kanada) WTA 1000, korty twarde, pula nagród 2,8 mln dolarów środa, 7 sierpnia