Pokonały Polki, ale US Open nie podbiły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Greet Minnen
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Greet Minnen

Greet Minnen i Iva Jović odpadły w drugiej rundzie US Open po wcześniejszym pokonaniu Magdaleny Fręch oraz Magdy Linette. Belgijka przegrała z Donną Vekić, a młoda Amerykanka nie sprawiła niespodzianki w meczu z Jekateriną Aleksandrową.

Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2024 spotkała się z pogromczynią Magdaleny Fręch. Greet Minnen zwyciężyła z Polką w dwóch setach i miała ochotę na sprawienie niespodzianki w meczu z Donną Vekić. Pierwsza runda w starciu Chorwatki z Belgijką była jeszcze wyrównana i zakończyła się wynikiem 7:5 dla Donny Vekić. Zawodniczka z Bałkanów nabrała rozpędu i potwierdziła wyższość zdecydowanym 6:1 w drugim secie.

W środę na kort powróciła również zawodniczka, która wcześniej wyeliminowała z drabinki Magdę Linette. Iva Jović nie oddała poznaniance ani jednego seta i sprawiła dużą niespodziankę. Także w konfrontacji z rozstawioną z numerem 27. Jekateriną Aleksandrową nastolatka pokazała pazur i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Rosjanka co prawda nie pozwoliła na jeszcze jedno zaskoczenie, choć na wyeliminowanie Ivy Jović potrzebowała aż trzech godzin i dwóch minut. Amerykanka skradła serca widzów, ale dalej gra Jekaterina Aleksandrowa.

Na niespodzianki nie pozwoliły również inne rozstawione tenisistki. Qinwen Zheng wyeliminowała w trzysetowym meczu Erikę Andriejewą. Po dwóch partiach cieszyły się z awansu Emma Navarro i Marta Kostiuk.

Dwa środowe mecze, rozgrywane niemal jednocześnie, zakończyły się identycznym wynikiem - 6:4, 6:0. W takim wymiarze Jule Niemeier pokonała Moyukę Uchijimę, a rozstawiona z numerem 14. Madison Keys rozprawiła się z Mayą Joint.

US Open:

II runda gry pojedynczej:

Donna Vekić (Chorwacja) - Greet Minnen (Belgia) 7:5, 6:1 Jekaterina Aleksandrowa (29) - Iva Jović (USA) 4:6, 6:4, 7:5 Qinwen Zheng (Chiny, 7) - Erika Andriejewa 6:7 (3), 6:1, 6:2 Jule Niemeier (Niemcy) - Moyuka Uchijima (Japonia) 6:4, 6:0 Madison Keys (USA, 14) - Maya Joint (Australia) 6:4, 6:0 Yafan Wang (Chiny) - Diane Parry (Francja) 6:0, 6:4 Marta Kostiuk (Ukraina, 19) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 7:6 (10), 6:1 Emma Navarro (USA, 13) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty