Kiedy kolejny mecz Huberta Hurkacza?

PAP / Marcin Cholewiński  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz ma za sobą mecz 1/32 finału US Open. Wrocławianin zmierzył się w nim z Jordanem Thompsonem i musiał uznać wyższość swojego rywala. Sprawdź, czy w najbliższym czasie Polak wyjdzie na kort.

Hubert Hurkacz wrócił do gry po krótkiej przerwie. W I rundzie wielkoszlemowego US Open zmierzył się z Kazachem Timofiejem Skatowem. Pokonał niżej notowanego rywala w trzech setach, ale aż dwa z nich kończyły się tie-breakami.

W czwartek kolejnym przeciwnikiem wrocławianina był 32. w rankingu ATP Jordanem Thompsonem. Polak rozpoczął od mocnego uderzenia, prowadził już nawet 4:1. Ostatecznie przegrał jednak tę partię po tie-breaku.

Drugi set był kompletnie nieudany w jego wykonaniu, a w trzecim miał już nawet setbola. Z awansu do kolejnej rundy cieszył się jednak Thompson. W następnym meczu jego rywalem będzie Matteo Arnaldi.

Hubert Hurkacz pożegnał się z dalszą rywalizacją. Nie ma go w obsadzie turnieju gry podwójnej, co oznacza, że w najbliższym czasie będzie odpoczywał. Nie znalazł się ponadto w składzie na wrześniowy mecz Pucharu Davisa Polska - Korea.

Przypomnijmy, że przed rokiem Hurkacz również odpadł w II rundzie. W trzech setach przegrał wtedy z Brytyjczykiem Jackiem Draperem 2:6, 4:6, 5:7.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty