Trzech Polaków spotkało się na korcie. Stoczyli zacięty pojedynek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu od lewej: Ryan Seggerman i Szymon Walków

Ryan Seggerman i Szymon Walków awansowali do półfinału turnieju Invest in Szczecin Open. Choć mecz z Szymonem Kielanem i Filipem Pieczonką zakończył się już po dwóch setach, to był trzymającym w napięciu pojedynkiem.

Dla obu debli mecz w czwartek był drugim w turnieju Invest in Szczecin Open. W środę Ryan Seggerman i Szymon Walków okazali się zdecydowanie mocniejsi niż Pedro Cachin oraz Federico Coria. Z kolei Szymon Kielan i Filip Pieczonka sprawili pozytywną niespodziankę w spotkaniu z rozstawionymi z numerem trzecim Marco Bortolottim oraz Sergio Martosem Gornesem.

Szymon Kielan i Filip Pieczonka chcieli przedłużyć serię wygranych, która rozpoczęła się w sierpniu w turnieju niższej rangi w Szczawnie. W nim byli najlepsi.

Pierwszy set zakończył się tie-breakiem. Przed nim obu deblom nie udało się odebrać serwisu przeciwnikom, więc zarazem zdobyć przewagi większej niż gem. Trzy szanse na przełamanie mieli Szymon Kielan i Filip Pieczonka, ale doświadczeni na poziomie Challengerów tenisiści wybronili się. Już w tie-breaku od pierwszej do ostatniej piłki prowadzili Ryan Seggerman i Szymon Walków, którzy zwyciężyli 7-2.

Także w drugim secie doszło do tie-breaka, a trwał o minutę dłużej niż poprzednia partia. Ryan Seggerman i Szymon Walków prowadzili już 4:1 i wydawali się być na prostej drodze do zakończenia seta. Przeciwnicy potrafili jednak doprowadzić do remisu 4:4. Już w tie-breaku Szymon Kielan oraz Filip Pieczonka mieli nawet piłkę setową, jednak w tym meczu marnowali swoje okazje. Polsko-amerykański debel wygrał 9-7.

Lepszy debel zagra w półfinale z Andreą Pellegrino i Dmitrijem Popko. Włosko-kazachski duet zwyciężył w czwartek z Alexandru Jecanem oraz Giorgio Riccą.

ATP Challenger Szczecin:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Ryan Seggerman (USA) / Szymon Walków (Polska) - Szymon Kielan (Polska) / Filip Pieczonka (Polska) 7:6 (2), 7:6 (7)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty