Kamil Majchrzak pokonał faworyta gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału Challengera na kortach twardych w Saint Tropez. W drugiej rundzie Polak zwyciężył w dwóch setach z Haroldem Mayotem.

Kamil Majchrzak zwyciężył w czwartek z drugim przeciwnikiem w Saint Tropez. W pierwszej rundzie Polak trafił na próbującego odbudować pozycję w rankingu Bornę Gojo i pokonał go w trzech setach. Po wyeliminowaniu Chorwata, Kamil Majchrzak spotkał się na korcie z Haroldem Mayotem.

Rozstawiony z numerem piątym Harold Mayot był jednym z faworytów gospodarzy do wygrania Challengera. Drabinka turnieju jest wypełniona tenisistami z Francji, a rodacy trzymali kciuki między innymi za Harolda Mayota, który w poprzednim turnieju w Rennes pokazał się z dobrej strony i doszedł do półfinału.

Kamil Majchrzak zwyciężył z 22-letnim przeciwnikiem w dwóch setach. Konfrontacja zakończyła się po godzinie i 20 minutach. W pierwszej partii Polak zaimponował serią pięciu wygranych gemów od 1:3 do 6:3. Trudny początek seta nie przeszkodził w pokonaniu Harolda Mayota.

W drugim secie inna historia, ponieważ gonił Harold Mayot. Francuz odrobił stratę 1:3 i doprowadził do remisu 3:3. Była to jednak ostatnia taka szarża młodszego zawodnika. Po chwili ponownie stracił własne podanie i ostatecznie druga partia zakończyła się zwycięstwem 6:4 Kamila Majchrzaka.

Przeciwnikiem Polaka w ćwierćfinale będzie kolejny Francuz. Tym razem Matteo Martineau, który w drugiej rundzie odniósł wygraną z Richardem Gasquetem.