Najpierw pogrom, potem zapaść. Czołowa tenisistka odprawiona w Pekinie

Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova

Barbora Krejcikova odpadła w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Rozstawiona z "siódemką" Czeszka nie znalazła sposobu na Rumunkę Jaqueline Cristian, mimo że rozbiła ją w pierwszym secie. Dalej gra jej rodaczka Karolina Muchova.

W sobotę, 28 września do rywalizacji w turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie przystąpiły kolejne rozstawione tenisistki. Dla niektórych był to jednak pierwszy, a zarazem ostatni mecz w stolicy Chin.

Największą niespodzianką okazała się być porażka Barbory Krejcikovej. Czeszka rozstawiona z "siódemką" znakomicie rozpoczęła mecz z Jaqueline Cristian, bo w premierowej odsłonie triumfowała 6:1. Tyle tylko, że w dwóch kolejnych setach nie znalazła sposobu na Rumunkę, przegrywając 4:6, 5:7.

Nieudany start w Pekinie zanotowała także Ludmiła Samsonowa. Rozstawiona z "jedenastką" Rosjanka musiała uznać wyższość Hiszpanki Cristiny Bucsy po trzysetowej rywalizacji (1:6, 6:4, 4:6).

Z imprezą pożegnała się również turniejowa 30. Yue Yuan. Tyle tylko, że Chinka nie była faworytką swojego spotkania, ponieważ po przeciwnej stronie siatki stanęła wracająca na właściwe tory Karolina Muchova. Czeszka zwyciężyła 6:3, 6:1.

Pozostałe rozstawione tenisistki nie zawiodły. Do kolejnej fazy zmagań awansowały Belgijka Elise Mertens, Rosjanka Daria Kasatkina, Amerykanka Amanda Anisimova czy Brazylijka Beatriz Haddad Maia.