Gigantyczna sensacja w Pekinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Shuai Zhang
Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Shuai Zhang

Shuai Zhang podczas turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie przełamała się po 24. porażkach z rzędu. W drugiej rundzie Chinka poszła za ciosem i sensacyjnie wyeliminowała rozstawioną z "szóstką" Amerykankę Emmę Navarro (6:4, 6:2).

W tym artykule dowiesz się o:

O zwycięstwie Shuai Zhang w stolicy Chin pisały media na całym świecie. Nic w tym dziwnego, skoro tenisistka czekała na to od 31 stycznia 2023 roku i w tym czasie przegrała aż 24 singlowe mecze z rzędu.

Teraz okazuje się, że nie był to jednorazowy wystrzał ze strony 35-latki. Zhang w drugiej rundzie zmagań poszła bowiem za ciosem i sprawił gigantyczną sensację, ponieważ wyeliminowała rozstawioną z "szóstką" Amerykankę Emmę Navarro. Chinka zwyciężyła w dwóch setach 6:4, 6:2.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Navarro, która szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Zhang jednak momentalnie odrobiła stratę i wygrała cztery gemy z rzędu, co dało jej wynik 4:2.

Mimo że w ósmym gemie Amerykanka odrobiła stratę i doprowadziła do remisu, to chwilę później straciła serwis. Chinka była w stanie pójść za ciosem i po utrzymaniu podania bez straty punktu sensacyjnie wygrała pierwszego seta.

II partia mogła rozpocząć się lepiej dla Navarro, lecz mimo wypracowania trzech break pointów w czwartym gemie nie była w stanie pójść za ciosem. Rywalka ostatecznie wyszła z opresji, a chwilę później przełamała Amerykankę.

Tak naprawdę w czwartym gemie rozpoczął się koncert Zhang, która od tego momentu wygrywała już do samego końca. Od stanu 2:2 straciła tylko cztery punkty, czego efektem był triumf z przewagą podwójnego przełamania (6:2).

Chinka o trzecie zwycięstwo z rzędu powalczy z Belgijką Greet Minnen.

China Open, Pekin (Chiny) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,955 mln dolarów piątek, 27 września