Jednostronny mecz. Faworytka zrobiła swoje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Karolina Muchova
PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Karolina Muchova

Karolina Muchova ćwierćfinalistką turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Finalistka zeszłorocznego Rolanda Garrosa bez żadnych problemów ograła Hiszpankę Cristinę Bucsę, tracąc zaledwie dwa gemy.

W tym artykule dowiesz się o:

Po tym, jak Karolina Muchova zażegnała problemy zdrowotne, radzi sobie coraz lepiej. Turniej rangi WTA 1000 w Pekinie jest kolejnym, po którym Czeszka będzie miała powody do zadowolenia.

W środę (2 października) finalistka Rolanda Garrosa 2023 zameldowała się w ćwierćfinale. Stało się to po godzinie i 10 minutach rywalizacji z Hiszpanką Cristiną Bucsą, która była tłem dla rywalki, przegrywając 2:6, 0:6.

Muchova przełamała przeciwniczkę na dzień dobry, a w trzecim gemie mogła powiększyć przewagę. Tyle tylko, że nie wykorzystała żadnego z sześciu break pointów.

W kolejnym gemie serwisowym Bucsy Czeszka była już skuteczniejsza i przy drugiej okazji postawiła kropkę nad "i". Chwilę później Muchova prowadziła już 5:1 i ostatecznie zakończyła seta wynikiem 6:2, bo obie tenisistki na koniec utrzymały podanie.

II set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, bo od przełamania na dzień dobry ze strony faworytki. Czeszka jednak zaczęła wygrywać gem za gemem, a Hiszpanka była kompletnie bezradna.

Ostatecznie doszło do tego, że Bucsa nie ugrała już ani jednego gema. W całej partii zdobyła jedynie dziewięć punktów i po godzinie i 10 minutach rywalizacji pożegnała się z turniejem w stolicy Chin.

Po tym, jak Muchova osiągnęła półfinał wielkoszlemowego US Open, teraz dotarła do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 1000. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z najwyżej rozstawioną wiceliderką światowego rankingu WTA Białorusinką Aryną Sabalenką.

Do tej pory Czeszka rywalizowała z nią trzy razy i dwukrotnie zwyciężyła, w dodatku w 2023 roku. Relację tekstową na żywo z tego starcia przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

China Open, Pekin (Chiny) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,955 mln dolarów środa, 2 października