Zwycięstwa kandydatów do ATP Finals. Przemiana turniejowej "dwójki"

PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Alex de Minaur

Rozstawiony z numerem drugim Alex de Minaur odrobił stratę seta i pokonał Jana-Lennarda Struffa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Awansował też inny kandydat do udziału w ATP Finals, Frances Tiafoe.

Alex de Minaur aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu Race i walczy o udział w ATP Finals. Po zeszłotygodniowym ćwierćfinale w Sztokholmie Australijczyk przystąpił do turnieju ATP w Wiedniu. W I rundzie miał bardzo trudną przeprawę - ale po godzinie i 44 minutach rywalizacji pokonał 2:6, 6:2, 6:2 Jana-Lennarda Struffa.

De Minaur podniósł się po gładko przegranym pierwszym secie, w którym popełniał mnóstwo błędów, i przejął inicjatywę na korcie. Rozstawiony z numerem drugim Australijczyk zmienił swoją postawę, zaczął grać bardziej regularnie, skuteczniej serwował i ostatecznie to on mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału, gdzie jego rywalem będzie Flavio Cobolli.

We wtorek wygrał też inny kandydat do udziału w ATP Finals, Frances Tiafoe, 14. tenisista rankingu rocznego. Oznaczony "piątką" w Erste Bank Open 2024 Amerykanin uzyskał dwa przełamania i ograł 6:4, 7:6(4) powracającego po trzymiesięcznej przerwie Camerona Norrie'ego. Jego następnym przeciwnikiem będzie Matteo Berrettini.

Gael Monfils wygrał francuski pojedynek z kwalifikantem Quentinem Halysem. 38-latek z Paryża zaserwował cztery asy, posłał 18 zagrań kończących, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów i w niespełna półtorej godziny zwyciężył 7:6(5), 6:3.

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w II rundzie zagra z Marcosem Gironem. Amerykanin we wtorek okazał się lepszy od rodaka, Alexa Michelsena. Z kolei kwalifikant Jakub Mensik o awans do ćwierćfinału powalczy z Miomirem Kecmanoviciem, który pokonał Mariano Navone.