ATP Dauha: Federer traci pierwszego seta

Roger Federer potrzebował trzeciego seta w spotkaniu z Ernestsem Gulbisem, by awansować w czwartek do półfinału turnieju ATP w Dausze. Rafael Nadal miał ułatwioną sprawę, bo Steve Darcis skreczował w drugiej partii.

Krzysztof Straszak

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Nikołaj Dawidienko ani razu nie przełamał Ivo Karlovicia, ale w chłodzie arabskiej nocy pokonał chorwackiego giganta w dwóch tie breakach. Zmierzy się teraz z Federerem, dwukrotnym mistrzem międzynarodowych mistrzostw Kataru (2005/6). Dawidienko jako ostatni z pozostałych w grze zdobył turniej ATP - wygrywając Masters w Londynie.

Po dwu i pół godzinnej batalii Łukasza Kubota z Viktorem Troickim na kort centralny kompleksu Khalifa wyszli Nadal i Darcis. Kwalifikant gładko przegrał seta, a potem był zmuszony poddać mecz z powodu urazu pleców. Potem Gulbis (50 wygrywających uderzeń) zgarnął seta z Federerem i wierzył w zwycięstwo aż do stanu 4:4 w trzeciej partii, gdy stracił podanie.