WTA Auckland: Pennetta - Wickmayer w finale

Flavia Pennetta (WTA 12) i Yanina Wickmayer (WTA 16) spotkają się w sobotę w nowozelandzkim Auckland w pierwszym finale nowego sezonu cyklu WTA Tour. Obie kontynuują dobre występy z najlepszego w ich karierach roku 2009.

Krzysztof Straszak

W półfinale najwyżej rozstawiona Pennetta odprawiła (dopiero po raz drugi w szóstym meczu) Franceskę Schiavone, koleżankę z najlepszej w Pucharze Federacji reprezentacji Włoch. 20-letnia Wickmayer pokonała Shahar Pe'er, której usunięcia z turnieju domagała się grupa propalestyńskich demonstrantów.

27-letnia Pennetta wygrała osiem turniejów Touru (w sumie jej 18. finał), ostatni w Los Angeles poprzedniego lata. Dla Wickmayer, półfinalistki US Open, to piąty finał - w ubiegłym roku triumfowała w Estoril i w Linzu. W półfinale tego ostatniego turnieju wygrała jedyne dotychczas rozegrane starcie z Włoszką.