Od 2022 roku Umberto Ferrara znajdował się w sztabie Jannika Sinnera. Przestał pracować dla włoskiego tenisisty po tym, jak zawodnik został zawieszony z powodu wykrycia w jego organizmie clostebolu.
W efekcie tej sytuacji trener przygotowania fizycznego został zwolniony razem z fizjoterapeutą Giacomo Naldim. Triumfator Wimbledonu postanowił, że ponownie włączy Ferrarę do swojego sztabu (więcej TUTAJ), a ten ruch skomentował Nick Kyrgios.
ZOBACZ WIDEO: Pokazała sceny z ukochanym. Tak Sabalenka spędza wakacje
"Przywrócił tego samego trenera. Daliśmy się nabrać panie i panowie" - napisał w mediach społecznościowych, a we wpisie umieścił roześmiane emotikony.
Kyrgios wielokrotnie bardzo krytycznie wypowiadał się na temat zbyt łagodnych kar, jakie jego zdaniem otrzymali Iga Świątek i Sinner. Polka była zawieszona na miesiąc, ponieważ wykryto u niej trimetazydynę, którą przyjęła nieświadomie w zanieczyszczonej melatoninie.
Z kolei Włoch nie mógł rywalizować przez trzy miesiące. W jego przypadku zawinił Nardi, który na ranę zawodnika stosował maść zawierającą w składzie zakazany środek.
Sinner i Świątek wygrali Wimbledon, a Kyrgios docenił sukces reprezentantki Polski (więcej TUTAJ).