ATP Barcelona: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale!

Polski debel Mariusz Fyrstenber/Marcin Matkowski (nr 7) kontynuuje swoją świetną grę w turnieju ATP w Barcelonie (z pulą nagród 888 tys. euro). Nasi zawodnicy dotarli już do półfinału imprezy. Stało się to za sprawą zwycięstwa nad parą Mario Ancic/Mischa Zverev (Chorwacja/Niemcy, ALT).

Łukasz Roszak

Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Dwa pierwsze sety kończyły się tie-breakami. Pierwsza odsłona należała do Polaków, druga natomiast padła łupem Ancica i Zvereva. W ostatniej partii nasz eksportowy debel wykazał się mocnymi nerwami i wygrał 10:7. Ta wyrównana walka trwała godzinę i 48 minut. Dodajmy, że oba deble przełamały się trzykrotnie, a nasz duet zakończył spotkanie z 6 asami na koncie.

O finał Fyrstenberg i Matkowski zawalczą z uznaną parą Simon Aspelin/Julian Knowle (Szwecja/Austria, 4), którzy również w trzech setach pokonali debel Jeff Coetze/Kelvin Ullyett (RPA/Zimbabwe, 5).

Wynik spotkania:

Fyrstenber/Matkowski (Polska, 7) – Ancic/Zverev (Chorwacja/Niemcy, ALT) 7:6(5), 6:7(5), 10:7