13-0! Jannik Sinner znów w finale ATP Finals

PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Jannik Sinner
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Jannik Sinner wystąpi w finale prestiżowego turnieju ATP Finals 2025. W sobotnim pojedynku faworyt gospodarzy zwyciężył Aleksa de Minaura 7:5, 6:2. To jego 13. z rzędu zwycięstwo nad Australijczykiem w głównym cyklu.

Sobota to czas półfinałów w hali Inalpi Arena. W pierwszym meczu turnieju singla zmierzyli się zeszłoroczny mistrz Jannik Sinner i debiutujący na tym etapie w ATP Finals Alex de Minaur. Faworytem był reprezentant Italii, który wywiązał się ze swojej roli. Pokonał Australijczyka 7:5, 6:2 w godzinę i 52 minuty, dzięki czemu poprawił bilans gier z tym rywalem na 13-0.

Początek spotkania był obiecujący. W pierwszych gemach obaj tenisiści mieli swoje szanse na returnie, lecz ostatecznie nie doszło wówczas do przełamania. Z czasem Sinner serwował coraz pewniej i potem już sam wypracowywał break pointy.

ZOBACZ WIDEO: Szymon Kołecki zrównał z ziemią freak fighty. "Nie chciałbym przynieść wstydu"

De Minaur uniknął straty podania w siódmym i dziewiątym gemie. Przy stanie po 5 Włoch był już bezlitosny dla rywala. Świetnie rozegrał kilka wymian i kapitalnym bekhendem po linii zdobył przełamanie na 6:5. Po zmianie stron pewnie wykorzystał drugiego setbola.

Natomiast druga część pojedynku to już prawdziwy pokaz Sinnera. Wicelider rankingu ATP wyraźnie złapał swój rytm i całkowicie opanował sytuację na korcie. Tym razem już nie czekał. Przełamał bowiem serwis "Demona" w pierwszym i trzecim gemie.

Tenisista z Sydney mógł nawet przegrać tego seta do zera. Jednak w piątym gemie odparł dwa break pointy i uratował serwis. Po zmianie stron miał nawet okazję, by odrobić część strat, ale Włoch nie dał sobie odebrać podania. W ósmym gemie wypracował dwie piłki meczowe i przy drugiej rozstrzygnął pojedynek.

W sobotę Sinner po raz czwarty w tegorocznym turnieju nie stracił serwisu. Włoch skończył 30 piłek i miał 22 niewymuszone błędy. De Minaurowi statystycy naliczyli 21 wygrywających uderzeń i 26 pomyłek. Tenisiści rozegrali 147 punktów, z których 84 zdobył reprezentant gospodarzy.

Sinner wygrał dziewiąty z rzędu pojedynek w ATP Finals. Jego ostatnim pogromcą był w finale turnieju z 2023 roku Serb Novak Djoković. W niedzielę (o godz. 18:00) wystąpi w swoim trzecim z rzędu finale tych zawodów i powalczy o drugie kolejne mistrzostwo. Jego przeciwnikiem będzie Hiszpan Carlos Alcaraz lub Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15,5 mln dolarów
sobota, 15 listopada

półfinał gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 2) - Alex de Minaur (Australia, 7) 7:5, 6:2

Wyniki i tabele ATP Finals 2025

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści