ATP Challenger: Przysiężny, zwycięstwo wypuszczone z rąk

Michał Przysiężny (ATP 192) w I rundzie halowego challengera ATP w niemieckim Heilbronn (pula nagród 85 tys. euro) przegrał we wtorek 6:7, 3:6 ze startującym z dziką kartą Cedrik-Marcelem Stebe (ATP 601).

Krzysztof Straszak

To nie jest dobra wiadomość dla 25-letniego Przysiężnego, drugiej rakiety polskiego tenisa. Głogowianin (wygrał pięć poprzednich meczów w cyklu i cały turniej w Helsinkach w listopadzie) walczy o wejście do Top 100 rankingu: do końca maja straci ledwie pięć punktów, których ma 246. By myśleć o zbliżeniu się do najlepszej setki, musi co najmniej podwoić dorobek. Za przejście kwalifikacji w Heilbronn dostanie 5 pkt.

W meczu przeciw Stebe, faworytowi gospodarzy, zwycięstwo wypuścił z rąk. Pierwszy set był pojedynkiem na serwis: przed tie breakiem tylko raz podający stracił więcej niż punkt. W decydującej rozgrywce Przysiężny zmarnował dwa setbole: najpierw przy returnie posłał piłkę w siatkę, a potem sam serwując nadział się na precyzyjne uderzenie w narożnik leworęcznego rywala (Polak kontestował z sędzią stratę punktu). W drugim secie dwukrotnie stracił podanie.

Przysiężny i Ivan Navarro oraz rozstawieni z numerem trzecim Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek awansowali do ćwierćfinału debla. W grze pojedynczej Przysiężny był polskim jedynakiem, bo w eliminacjach odpadli Jerzy Janowicz i Bednarek.

Heilbronn Open, Heilbronn (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
wtorek, 26 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy, WC) - Michał Przysiężny (Polska, Q) 7:6(6), 6:3

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) - Jan Mertl (Czechy, WC) / Robin Vik (Czechy, WC) 6:4, 6:2

Ivan Navarro (Hiszpania) / Michał Przysiężny (Polska) - Alex Bogdanovic (Wielka Brytania) / Aleksandr Kudriawcew (Rosja) 6:4, 7:5

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.