WTA Berlin: Lisicki eliminuje Peer

W poprzednim sezonie mało kto słyszał o Sabine Lisicki. Jednak osiemnastoletnia Niemka staje się powoli jedną z najbardziej zaskakujących zawodniczek cyklu WTA. Tenisistka, która w tym roku pokonała Lindsay Davenport, czy Annę Czakwetadze, tym razem nie dała szans Shahar Peer z Izraela.

Adam Naruszewicz

Spotkanie Sabine Lisicki i Shahar Peer tylko w pierwszym secie było zaciętym pojedynkiem. Wygrany przez Lisicki 7:5 set dodał osiemnastoletniej Niemce skrzydeł. W drugiej odsłonie mecz miał tylko jedną bohaterkę. Sabine Lisicki zwyciężyła 7:5, 6:1.

Zwycięstwo nad Shahar Peer pozwoli Lisicki awansować do pierwszej setki rankingu WTA. Reprezentantka Niemiec obecnie jest na 102. miejscu w rankingu. Wygrana nad Peer to jednocześnie trzecie zwycięstwo Lisicki w karierze nad zawodniczką z pierwszej dwudziestki rankingu. Wcześniej pokonała Dinarę Safinę i Annę Czakwetadze (obie Rosja). Zwycięstwo nad Safiną miało miejsce w debiucie Niemki w turnieju wielkoszlemowym. Warto dodać - bardzo udanym debiucie. Lisicki po udanych eliminacjach doszła do trzeciej rundy Australian Open.

W pozostałych spotkaniach nie było sensacji, jednak nie wszystkie rozstawione zawodniczki przeszły do kolejnej rundy bez kłopotów. Zwycięstwa w trzech setach odniosły Alona Bondarenko (Ukraina, 15) i Nadia Pietrowa (Rosja, 16). Rosjanka wygrała mecz po raz pierwszy od wielkoszlemowego Australian Open, w którym uległa w czwartej rundzie Agnieszce Radwańskiej.

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

Agnieszka Radwańska (Polska, 11) - Angelique Kerber (Niemcy) 6:0, 5:3 i krecz

Agnes Szavay (Węgry, 10) - Milagros Sequera (Wenezuela) 6:2, 3:0 i krecz

Dinara Safina (Rosja, 13) - Julia Goerges (Niemcy,WC) 6:3, 6:4

Sabine Lisicki (Niemcy, WC) - Shahar Peer (Izrael, 14) 7:5, 6:1

Alona Bondarenko (Ukraina, 15) - Dominika Cibulkova (Słowacja) 6:4, 1:6, 7:6 (9)

Nadia Pietrowa (Rosja, 16) - Katarina Srebotnik (Słowenia) 7:6 (5), 3:6, 7:6 (2)

Chan Yung-Jan (Tajwan, Q) -. Pauline Parmentier (Francja) 7:5, 2:6, 6:4

Angelika Bachmann (Niemcy, Q) - Jekaterina Dżehalewicz (Białoruś) 7:6 (7), 3:6, 6:3