WTA Rzym: Domachowska nie zagra w turnieju głównym

Druga rakieta naszego kraju - Marta Domachowska - nie wystąpi w turnieju głównym Internazionali BNL d'Italia w Rzymie (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Polka w dwóch setach przegrała mecz pierwszej rundy eliminacji z niżej notowaną Słowenką Andreją Klepac.

Jarosław Kowal

Domachowska była faworytką sobotniego spotkania z Klepac. Polka, w eliminacjach rozstawiona z numerem siedemnastym, w światowym rankingu tenisistek lokuje się na 81. miejscu, podczas gdy jej rywalka jest sto czterdziesta ósma. Jednak po raz drugi już 22-letnia warszawianka nie potrafiła sprostać wymaganiom postawionym przez rówieśniczkę ze Słowenii. Po raz pierwszy przegrała z nią rok temu w austriackim Bad Gastein.

Zarówno wtedy jak i w sobotnie popołudnie Domachowska nie potrafiła urwać niżej notowanej rywalce nawet seta. Mimo dobrego serwisu, który przyniósł Polce pięć asów serwisowych, przegrała po półtoragodzinnej walce 6:3, 7:6(3).

W Rzymie honoru polskiego tenisa bronić będzie nasza najlepsza zawodniczka Agnieszka Radwańska. Nastoletnia krakowianka w turnieju głównym rozstawiona jest z numerem dwunastym, a jej pierwszą rywalką będzie jedna z kwalifikantek. Niestety już wiemy, że na pewno nie będzie nią Marta Domachowska.