ATP Rzym: Gulbis bohaterem po zwycięstwie nad Federerem!

Roger Federer przez tydzień trenował w Rzymie i marzył o pierwszym tytule tam, ale już w pierwszym meczu zatrzymał go Ernests Gulbis (ATP 40). Wracający do gry na wysokim poziomie Łotysz w 1/16 finału wygrał 2:6, 6:1, 7:5.

Krzysztof Straszak

W listopadzie Federer odpadł w swojej pierwszej rundzie w Masters 1000 w Paryżu-Bercy. Tak jak teraz, porażka lidera rankingu, szesnastokrotnego mistrza wielkoszlemowego, jest szokiem. Ledwie dzień wcześniej Andy Murray mówił, że chciałby być tak regularny jak... Federer.

Gulbis, 21-latek z Jurmali, który urwał Szwajcarowi seta w styczniu w Dausze, teraz poszedł o krok dalej. Po pierwszym secie, w którym Federer grał swój "normalny" tenis, faworyt znacznie obniżył loty, a szanse wykorzystał młodzian, który potrzebował siódmej piłki meczowej. W 1/8 finału ten znany głównie z Wielkiego Szlema 2008 (bój z Nadalem w Wimbledonie i ćwierćfinał Roland Garros) i z racji bogatej rodziny Łotysz spotka się z Filippem Volandrim lub Julienem Benneteau.