ATP Rzym: Đoković w ćwierćfinale

W III rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie Novak Đoković (ATP 2) wygrał w godzinę i 27 minut z Thomazem Belluccim (ATP 28) 6:4, 6:4. Rozstawiony z numerem drugim Serb zagra w ćwierćfinale z turniejową "szóstką" Hiszpanem Fernando Verdasco.

Nikita Laksa

W obu setach to Bellucci jako pierwszy przełamywał serwis rywala, lecz nie potrafił pójść za ciosem. Serb musiał gonić Brazylijczyka i robił to bardzo skutecznie. Końcówki setów należały zdecydowanie do Nole. Đoković ospale zaczynał sety, a następnie włączał drugi bieg i przyspieszał grę.

Łącznie Đoković miał aż dziewięć break pointów, z czego cztery wykorzystał. Spotkanie mogło się podobać, poziom gry był dość wysoki, a widzowie zgromadzeni na korcie centralnym obejrzeli sporo ciekawych i urozmaiconych wymian z głębi kortu.