WTA Madryt: Venus gra dalej, Henin i Szarapowa wyeliminowane

Venus Williams, czwarta w rankingu, od 6:4, 6:2 ze Stefanie Vögele (WTA 69) rozpoczęła w niedzielę start w Madrid Open. W kompleksie Caja Mágica w I rundzie przegrały: Justine Henin (6:4, 5:7, 0:6 z Aravane Rezaï) oraz wracająca po dwóch miesiącach do rywalizacji Maria Szarapowa (4:6, 3:6 z Lucie Šafářovą).

W tym artykule dowiesz się o:

21:21 VENUS OK. Zwycięstwo odniesione w 72 minuty dało starszej z sióstr Williams przepustkę do 1/16 finału, gdzie jej rywalką będzie Wiera Zwonariowa. W ćwierćfinale może dojść do pojedynku Venus-Radwańska.

17:28 HENIN, CO SIĘ STAŁO? Niecałe dwie godziny walki w całym meczu z błyskawiczną akcją w secie trzecim: Rezaï, 23-latka z St. Etienne, do zera ograbiła Henin. Wszystko na korcie ziemnym! Belgijska gwiazda nie grała w tenisa od maja 2008 do stycznia 2010, ale przed niedzielną porażką w Madrycie ostatni raz przegrała pierwszy mecz w turnieju w 2006 roku w Miami. Rezaï (WTA 22) zgarnęła osiem ostatnich gemów swojego pierwszego starcia z Juju, która nie utrzymała rytmu z pierwszego seta (6:4) i zaliczyła wpadkę wtedy, gdy tenisowy świat zastanawia się kto jest w stanie powstrzymać ją w Roland Garros.

14:50 SZARAPOWA, TO NIE TAK. Šafářová (WTA 35) pogromczynią Szarapowej w pierwszym występie byłej rosyjskiej liderki rankingu od marca. W debiucie w Madrycie Szarapowa (WTA 13) przegrała w I rundzie w półtorej godziny. Zmagająca się wciąż z kontuzją barku, ma wystąpić w przyszłym tygodniu w Strasburgu. Šafářová, pogromczyni Radwańskiej z Rzymu, w 1/16 finału zmierzy się z Olgą Goworcową (WTA 42).

12:48 RADWAŃSKA OLÉ. Najlepsza polska singlistka w 84 minuty pokonała 6:2, 6:2 Rosjankę Kirilenko. To pierwsze w karierze 21-letniej Radwańskiej zwycięstwo w premierowym cyklu na hiszpańskiej ziemi. Krakowianka dopisze do dorobku rankingowego kolejne punkty, a z Kirilenko spotka się jeszcze na korcie: wystąpią w deblu.