WTA Rzym: Cornet i Jankovic zagrają w finale

Znane są już zawodniczki, które w niedzielę powalczą o zwycięstwo w imprezie WTA BNL Internazionali d'Italia rozgrywanej na kortach ziemnych w Rzymie (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Kolejną już w tym turnieju niespodziankę sprawiła Alize Cornet. Tym razem pokonała aktualnie ósmą w światowym rankingu - Annę Czakwetadze. Drugi pojedynek, w którym miały wystąpić Jelena Jankovic i Maria Szarapowa nie odbył się z powodu kontuzji Rosjanki.

Mateusz Martyniak

Początkowa faza meczu nie zapowiadała zwycięstwa Francuzki. 18 - latka z Nicei przegrała pierwszego seta 3:6, a w drugim było już 3:1 dla jej rywalki. Jednak Cornet była w stanie podnieść się i doprowadzić do stanu 3:3. Dzięki temu partia ta zakończyła się wynikiem 6:4 na jej korzyść. Do rozstrzygnięcie pojedynku potrzebny był trzeci set, w którym lepsza okazała się tenisistka z Francji.

W meczu obie tenisistki nie serwowały najlepiej. Mimo, iż nie popełniły wielu podwójnych błędów serwisowych, nie miały dobrej skuteczności pierwszego serwisu, a zaserwowane asy można policzyć na palcach jednej ręki. Nie tylko w wyniku, ale także w innych statystykach Francuzka była wyraźnie lepsza od Czakwetadze. Cały mecz trwał godzinę i czterdzieści jeden minut.

Przed tym meczem na korcie zaprezentować miały się inne tenisistki: Maria Szarapowa i Jelena Jankovic, jednak do tego pojedynku nie doszło ze względu na kontuzję lewej łydki Rosjanki.

- Stawiając dziś kroki wiedziałam, że nie ma szans na rozegranie meczu, ale mam nadzieję, że w ciągu 2 dni wszystko wróci do normy - powiedziała Szarapowa. - Była to bolesna decyzja, ale najlepsza w tej sytuacji. Najważniejsze jest dla mnie być gotową podczas French Open - dodała.

- Chciałam zagrać, byłam gotowa na ciężkie wyzwanie, ciężki mecz - przyznaje Jankovic. - Ale mimo tego, jestem szczęśliwa z awansu i z możliwości gry o obronę tytułu - dodała.

To nie pierwsza kontuzja w tym tygodniu. W piątek walkower od Sereny Williams otrzymała Alize Cornet, a dzień wcześniej Wiktoria Azarenka, po przegranym 2:6 pierwszym secie z Cwetaną Pironkową, nie była w stanie dokończyć meczu ze względu na kontuzję. W Rzymie w ubiegłym tygodniu miały miejsce podobne sytuacje podczas rozgrywanego turnieju męskiego.

Jutrzejszy finał zaplanowano na godzinę 16. Jankovic będzie bronić tytuł zdobyty przed rokiem, zaś Cornet rozegra swój pierwszy finał w turnieju pierwszej kategorii.

Wyniki półfinałów:

Jelena Jankovic (Serbia, 4) - Maria Szarapowa (Rosja, 2) walkower

Alize Cornet (Francja, Q) - Anna Czakwetadze (Rosja, 6) 3:6, 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)