ATP Halle: Pewna wygrana Federera na początek trawy

Szwajcar Roger Federer (ATP 2) w pewny sposób rozpoczął sezon na kortach trawiastych. W turnieju ATP World Tour 250 w Halle pokonał w I rundzie Fina Jarkko Nieminena (ATP 65) 6:4, 6:4. Pierwszą wygraną po kontuzji odniósł także Nikołaj Dawidenko (ATP 5).

Michał Świtaj

Szwajcar przed rokiem nie wystąpił w Halle, gdyż celebrował zwycięstwo w Roland Garros. W tym roku na przygotowanie się do turnieju miał więcej czasu, ponieważ odpadł w Paryżu już w ćwierćfinale. Efekty pracy widać, gdyż Federer zagrał dobre spotkanie, w obydwu setach przełamując raz rywala i spokojnie wygrywając swoje serwisy.

Federer nie zna jeszcze rywala w II rundzie, gdyż w Halle przez większość dnia padało. Możliwa była tylko gra na korcie centralnym, gdzie zasunięto dach. Przeciwnika Szwajcara wyłoni spotkanie Noama Okuna i Alejandro Falli.

Pierwszy swój pojedynek od marca tego roku zagrał Nikołaj Dawidenko. Po zaciętym pierwszym secie Rosjanin zaczął pokazywać swój najlepszy tenis i pewnie pokonał Simona Greula 7:6(1) 6:0. Z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem trzecim Rosjanin Michaił Jużnyi. Jego pogromcą okazał się faworyt gospodarzy Nicolas Kiefer.