ATP Londyn: Męczarnie Nadala, porażki Roddicka i Đokovicia

Hiszpan Rafael Nadal (ATP 1) awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 w Queens Clubie. Na trawiastych kortach pokonał Denisa Istomina (ATP 72) 7:6(4), 4:6, 6:4. Odpadł Andy Roddick (ATP 7) i Novak Đoković (ATP 3).

Michał Świtaj

Spotkanie Nadale z Istominem zostało przerwane przez deszcz w pierwszym secie przy stanie po cztery. Po powrocie na kort Rafa wygrał seta w tie breaku. Jednak tenisista z Uzbekistanu nie dał za wygraną i zaraz na początku drugiej partii przełamał rywala i prowadzenia już nie oddał.

Po dwóch partiach Hiszpan wezwał lekarza, który musiał rozmasowywać mu udo. Chwilę później Istomin miał dwie piłki na przełamanie, ale numer jeden światowych rankingów wyszedł z opresji i sam przełamał rywala. Gdy serwował po mecz i miał już dwie piłki meczowe przytrafiło mu się coś rzadkiego. Przegrał cztery kolejne punkty i gema. Po chwili jednak ponownie przełamał przeciwnika i wygrał cały mecz.

W ćwierćfinale Rafa Nadal zagra ze swoim krajanem Feliciano Lópezem.

Największą niespodzianką dnia było odpadnięcie głównego faworyta turnieju Andy’ego Roddicka. Amerykanin, który w tym turnieju triumfował już czterokrotnie, przegrał z Izraelczykiem Dudim Selą 4:6, 6:7(8).

W Londynie nie ujrzymy już także Serba Novaka Đokovicia. Nole uległ w trzech setach Belgowi Xavierowi Mallisowi. Z powodu ciemności przerwano mecz Andy’ego Murraya z Mardym Fishem. Tenisiści wznowią jutro spotkanie przy po trzy w decydującej partii.