WTA Stanford: Radwańska jest w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska (WTA 11) jest pierwszą ćwierćfinalistką turnieju WTA Tour w Stanford. W meczu II rundy najlepsza polska singlistka w 92 minuty pokonała 7:6, 6:2 Olgę Sawczuk (WTA 158) i w piątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Pe'er-Kirilenko.

Krzysztof Straszak

W drugim starcie krakowianka po raz pierwszy znalazła się w najlepszej ósemce imprezy na kortach w kampusie słynnego kalifornijskiego uniwersytetu. Rywalka podobnie jak w I rundzie nie była z najwyższej półki, ale Radwańska znów pozwoliła jej na odrobienie wyniku. Poważniejszy test będzie w walce o półfinał.

Radwańska zanotowała trzy asy i dwa podwójne błędy serwisowe. Skuteczność jej pierwszego serwiu wyniosła 69% i zdobyła 62% rozegranych od niego punktów. W otwierającym secie dwukrotnie traciła przewagę przełamania, a w tie breaku przy ostatnim punkcie Sawczuk popełniła podwójny błąd serwisowy. W drugiej partii inna taka chwila słabości kosztowała Ukrainkę break point, wykorzystany przez Radwańską na 3:2.

To był trzeci mecz między Radwańską i Sawczuk: Polka triumfowała drugi raz z rzędu.

Bank of the West Classic, Stanford, Kalifornia (USA)
WTA Tour Premier, kort twardy, pula nagród 700 tys. dol.