ATP Bukareszt: Przysiężny wyeliminowany

Przygoda Michała Przysiężnego z turniejem ATP World Tour w rumuńskiej stolicy trwała tylko kilkanaście minut dłużej niż w przypadku Łukasza Kubota. Głogowianin przegrał w I rundzie z Simonem Greulem (3:6, 4:6 w 1h15').

Krzysztof Straszak

Greul (ATP 101) asem wywalczył sobie trzy piłki meczowe i następnie popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, ale spotkania już nie przedłużał. Niemiec pokonał Przysiężnego w ich drugim starciu: był także lepszy przed ośmioma laty w Doniecku.

Drugi polski singlista w obu setach tracił przewagę przełamania, a potem po raz kolejny serwis w delikatnym momencie. W otwierającej partii Greul zyskał breaka na 5:3, w drugiej na 5:4. Dla Przysiężnego (66% skuteczności pierwszego podania) jeden as i trzy podwójne błędy serwisowe.

Przysiężny od życiowego sukcesu, jakim było pokonanie Ivana Ljubičicia w Wimbledonie, wygrał tylko jeden z dziesięciu kolejnych meczów.

We wtorek jeszcze Przysiężny i Tomasz Bednarek w I rundzie debla zagrają z Łukaszem Kubotem i Juanem Ignacio Chelą.