WTA Tokio: Radwańska ponownie w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska (WTA 9) pokonała Andreę Petković (WTA 35) 6:3, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Toray Pan Pacific Open rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Obie zawodniczki spotkały się w Tokio ponownie po 12 miesiącach. Przed rokiem Polka potrzebowała trzech setów, by pokonać Niemkę i później doszła do półfinału przegrywając z późniejszą triumfatorką Marią Szarapową. Krakowiana w swoim trzecim występie w Tokio osiągnęła trzeci ćwierćfinał (w 2008 roku walkę o półfinał przegrała z Nadią Pietrową). Będzie to dla niej szósty ćwierćfinał w sezonie (cztery z pięciu wygrała, w sierpniu w San Diego doszła do finału). Kolejną rywalką Polki będzie jej przyjaciółka Karolina Woźniacka (WTA 2) lub Rosjanka Anastazja Pawljuczenkowa (WTA 20).

W I secie Radwańska dwukrotnie przełamała podanie Petković, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointa. W pierwszym gemie II seta Niemka po raz pierwszy przełamała serwis Polki, ale kolejne trzy gemy zgarnęła krakowianka. Petković odrobiła stratę breaka, ale w szóstym gemie ponownie dała sobie odebrać serwis po grze na przewagi (Radwańska wykorzystała trzeciego break pointa). Szybki własny gem serwisowy wyprowadził Polkę na prowadzenie 5:2, by dwa gemy później przypieczętować zwycięstwo od stanu 0-30 wygrywając cztery piłki z rzędu.

Toray Pan Pacific Open, Tokio (Japonia)
WTA Tour Premier 5, kort twardy, pula nagród 2 mln dol.

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)