WTA Pekin: Radwańska przegrała z Kerber

Agnieszka Radwańska uległa Angelique Kerber (7:5, 6:7, 5:7 w 2h56') w poniedziałkowym meczu I rundy turnieju WTA Tour rangi Premier Mandatory w Pekinie.

Krzysztof Straszak

To prawdopodobnie koniec sezonu dla Radwańskiej. Po porażce z podopieczną trenera Ostrowskiego cierpiąca na uraz stopy najlepsza polska tenisistka straciła realne szanse na powrót do Top 10 i kwalifikację jako rezerwowa do Mistrzostw WTA.

W dniu meczu z Kerber Radwańska pożegnała się oficjalnie z czołową dziesiątką rankingu (spadła na jedenaste miejsce). Bez obrony 700 pkt w chińskiej stolicy spadnie w okolice 15. miejsca w następnym notowaniu listy rankingowej (za tydzień). Niemożność wyjazdu na Masters do Dauhy skasuje krakowiance kolejne punkty.

Kerber zrewanżowała się przyjaciółce (były razem na ostatnich wakacjach) za porażkę (z kreczem) w Berlinie przed dwoma laty. W decydującym secie Radwańska powróciła od 0:3, nie wykorzystała podania na mecz (5:4) i w kolejnym gemie serwisowym szybko straciła trzy kolejne punkty, co oznaczało meczbole dla (ex?) reprezentantki Niemiec.

Niemal trzygodzinne spotkanie obfitowało w przełamania serwisów (w sumie w niemal połowie gemów - 16/36). Rywalki wygrywały odbiór po osiem razy, ale więcej okazji miała na to Kerber (18, Radwańska - 13). Angelique zdobyła więcej punktów przy returnie niż przy własnym podaniu (63-62).

22-letnia córka Polaków, Kerber (WTA 58), szósta najwyżej notowana leworęczna singlistka, odniosła największe zwycięstwo w karierze. Jako, że w przyszłym roku mogłaby zagrać dla Polski w Pucharze Federacji, może jest się z czego cieszyć. W II rundzie spotka się z Aleksandrą Dulgheru, dwukrotną mistrzynią Warszawy.