Challenger Helsinki: Przysiężny z przepustką do Melbourne

Michał Przysiężny (ATP 78) pokonał kwalifikanta z Estonii Jürgena Zoppa (ATP 250) 6:3, 6:2 w meczu ćwierćfinałowym challengera w Helsinkach. Pojedynek trwał zaledwie 65 minut.

Rafał Smoliński

Awans do półfinału powinien zagwarantować Polakowi pozostanie w Top 100 rankingu ATP na koniec 2010 roku. 26-letni głogowianin uzyska tym samym prawo startu w turnieju głównym wielkoszlemowego Australian Open.

Rywalem broniącego tytułu Polaka w meczu o finał będzie Francuz Adrian Mannarino (ATP 98).

Przysiężny i Zopp pewnie rozpoczęli spotkanie wykorzystując możliwości swojego pierwszego podania (89% zdobytych punktów przy serwisie Przysiężnego i 85% przy podaniu Zoppa). Polak jako pierwszy uzyskał przełamanie (5:3), kiedy to w ósmym gemie Estończyk w momencie zagrożenia utraty podania popełnił podwójny błąd serwisowy. Głogowianin, który w otwierającej partii zaserwował 7 asów serwisowych (przy dwóch rywala), pewnie wygrał swoje podanie i wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończył premierową odsłonę.

Kwalifikant z Estonii nerwowo rozpoczął drugą partię meczu co wykorzystał reprezentant Polski uzyskując breaka już w pierwszym gemie tego seta. W kolejnym gemie, przy swoim podaniu Przysiężny obronił aż 4 break pointy, zanim wyszedł na prowadzenie 2:0, a następnie nie wykorzystał możliwości powiększenia przewagi (Zopp obronił break pointa). Na kolejne przełamanie Polak musiał poczekać do siódmego gema, kiedy to wykorzystując drugą szansę powiększył swoje prowadzenie (5:2). Ósmy gem był już tylko formalnością i obrońca tytułu mógł się cieszyć z awansu do półfinału.

Swoją przygodę w Helsinkach zakończył nasz deblista Tomasz Bednarek. Polak w duecie ze Słowakiem Igorem Zelenayem ulegli niemieckim deblistom: Dustin Brown (zmienił flagę z jamajskiej) i Martin Emmrich w dwóch setach: 6:4, 6:4.

IPP Open, Helsinki (Finlandia)
ATP Challenger Tour, kort twardy (Greenset) w hali, pula nagród 106,5 tys. euro
piątek, 26 listopada

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 2) - Jürgen Zopp (Estonia, Q) 6:3, 6:2

półfinał gry podwójnej:

Dustin Brown (Niemcy) / Martin Emmrich (Niemcy) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Igor Zelenay (Słowacja, 3) 6:4 6:4

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.