ATP Dauha: Dawidienko udanie rozpoczął obronę tytułu

Rozstawiony z numerem czwartym Rosjanin Nikołaj Dawidienko (ATP 22) pokonał Włocha Fabio Fogniniego (ATP 55) 6:1, 6:4 w meczu I rundy turnieju ATP World Tour rozgrywanego w stolicy Kataru - Dausze.

Rafał Smoliński

29-letni Dawidienko, triumfator ubiegłorocznej edycji katarskiego turnieju, rozpoczął spotkanie bardzo pewnie i szybko uzyskał przewagę dwóch przełamań (4:0). Rosjanin w swoim stylu wygrywał dłuższe wymiany i ze spokojem zakończył otwierającą odsłonę meczu.

W drugim secie, Dawidienko uzyskał tylko jedno przełamanie, kiedy to w trzecim gemie preferujący korty ziemne Włoch popełnił podwójny błąd serwisowy dając rywalowi prowadzenie 2:1. Turniejowa "czwórka" rozegrała bardzo dobre spotkanie i po 63 minutach zakończyła ten pojedynek.

W całym meczu Rosjanin posłał na drugą stronę kortu 5 asów serwisowych przy 2 przeciwnika. Dawidienko wygrał też 15 z 18 piłek przy swoim pierwszym podaniu (83 proc.) i prezentował się lepiej od Fogniniego pod względem skuteczności wygranych piłek przy drugim serwisie (71 proc. Rosjanina i 45 proc. Włocha).

Kolejnego rywala broniącego tytułu Dawidienki wyłoni wtorkowe spotkanie I rundy pomiędzy Michałem Przysiężnym (ATP 86) i Finem Jarkko Nieminenem (ATP 39).