Cykl ITF: Domachowska w finale po ponad trzech latach

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po raz pierwszy od 25 listopada 2007 roku Marta Domachowska zagra o zawodowy tytuł. Finałową rywalką warszawianki w imprezie ITF o puli nagród 25 tys. we francuskim Grenoble będzie Brytyjka Naomi Broady (WTA 293, ich pierwsze spotkanie).

Podobnie jak 20-letnia Broady, Domachowska (WTA 297) w hali w mieście-gospodarzu zimowych igrzysk olimpijskich w 1968 roku przebijała się przez kwalifikacje. W sobotę ex rakieta numer jeden polskiego tenisa pokonała błyskawicznie (6:1, 6:2 w 48') Stephanie Vogt (WTA 302) z Liechtensteinu, startującą w turnieju dzięki finałowi w ubiegłym tygodniu w Andrézieux Bouthéon.

Domachowska przeciw Vogt zapisała na swoje konto sześć asów i dwa podwójne błędy serwisowe, skutecznie broniąc jedynego break pointa dla rywalki, jedynej notowanej w rankingu tenisistki z alpejskiego księstwa. Polska kwalifikantka zanotowała 67-procentową skuteczność pierwszego podania, wygrywając przy nim 22/26 punktów; przełamała młodszą przeciwniczkę sześciokrotnie (na 9 szans).

W finale turnieju Futures na otwartych kortach twardych w tureckiej Antalyi jest Marcin Gawron (ATP 398), który pokonał rozstawionego z numerem drugim Brytyjczyka Jamiego Bakera (ATP 366) i o piąty tytuł w karierze zmierzy się z Ukraińcem Artiomem Smirnowem (ATP 401), którego w 2008 roku pokonał w drodze do swojego największego dotąd sukcesu, ćwierćfinału challengera w Szczecinie.

Nie ma drugiego deblowego tytułu dla Pauli Kani, która wspólnie z Rosjanką Mielnikową przegrała finał satelickiej imprezy w hali w niemieckim Kaarst.

sobota, 29 stycznia

wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Grenoble (Francja), 25 tys. dol., kort twardy w hali:

finał gry pojedynczej:

Marta Domachowska (Polska, Q) - Naomi Broady (Wielka Brytania, Q) *niedziela

półfinał gry pojedynczej:

Marta Domachowska (Polska, Q) - Stephanie Vogt (Liechtenstein, SE) 6:1, 6:2

Kaarst (Niemcy), 10 tys. dol., kort dywanowy w hali:

finał gry podwójnej:

Nikola Fraňková (Czechy) / Tereza Hladíková (Czechy) - Paula Kania (Polska, 1) / Marina Mielnikowa (Rosja, 1) 3:6, 7:6(1), 10-8

MĘŻCZYŹNI

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

półfinał gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska, 4) - Jamie Baker (Wielka Brytania, 2) 6:7(5), 6:3, 7:6(5)

Źródło artykułu: