Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Legenda kobiecego tenisa nie uważa Woźniackiej za nr 1

Dajmy więcej punktów za wygrane w Wielkim Szlemie - to pomysł Chris Evert, 18-krotnej mistrzyni w cyklu czterech najważniejszych turniejów tenisowych. Amerykańska gwiazda przywołuje przykład Tigera Woodsa, który długo zachował pozycję lidera rankingu golfowego mimo braku zwycięstw w 2010 roku.

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Powodem wyrażenia opinii przez Evert jest sprawa Karoliny Woźniackiej, która weszła w nowy sezon jako liderka rankingu WTA Tour i którą zostanie po tygodniowej przerwie ponownie w poniedziałek. - Ale dopóki nie wygra tytułu wielkoszlemowego, jest prawie niemożliwe, by uważać ją za czołową zawodniczkę - pisze Evert w swojej rubryce na łamach amerykańskiego magazynu "Tennis". - Nie zdziwię się jednak, gdy w końcu wygra turniej Wielkiego Szlema. Historia czeka.

Sytuację Woźniackiej porównuje Evert do... przypadku New England Patriots, drużyny footballu amerykańskiego, przegranej w Super Bowl w 2007 roku, mimo kompletu zwycięstw w poprzednich fazach rozgrywek. - Trudno uznać winę Woźniackiej - pisze Evert - bo ranking WTA nagradza regularność, a Dunka osiągnęła w tym perfekcję. Dawajmy więcej punktów za triumf w Wielkim Szlemie: większość wolałaby taki tytuł niż pozycję nr 1 w rankingu.

To nie koniec pomysłów Evert, która patrząc na przeładowany turniejami kalendarz najbardziej dziwi się kilku terminom Pucharu Federacji (I runda w lutym, kolejne mecze w kwietniu, finał w listopadzie): - Kiedy ja grałam, wystarczył tydzień - argumentuje.

Poza tym, Evert popiera postawę przyjętą przez siostry Williams, mocno ograniczające swoje starty. - One rządziły przez ponad dekadę. To naturalne, że zawodniczki mające za sobą tyle lat szukają szansy na przerwy, nawet kosztem spadków w rankingu, a wszystko po to, by przedłużyć kariery. To nic złego, że powoli kierują swoje życie na takie, którego zaznają po zakończeniu zmagań w profesjonalnym sporcie.

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Tennis
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×