WTA Indian Wells: Ula Radwańska w III rundzie po zwycięstwie nad Zakopalovą

Urszula Radwańska (WTA 172) pokonała Klárę Zakopalovą (WTA 34) 6:3, 5:7, 6:2 i awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open na kortach twardych w Indian Wells. W III rundzie krakowianka spotka się z Wiktorią Azarenką (WTA 9) lub Jekateriną Makarową (WTA 41).

Krakowianka, która przed dwoma laty osiągnęła w tej imprezie IV rundę (wyeliminowała ówczesną ósmą rakietę świata Swietłanę Kuzniecową, przegrała dopiero z Karoliną Woźniacką), w czwartek wyeliminowała po blisko trzygodzinnej batalii Bojanę Jovanovski rewanżując się Serbce za dwie porażki poniesiona na przestrzeni kilkunastu dni. Radwańska wyrównała stan bezpośrednich pojedynków z Zakopalovą na 2-2.

I SET Radwańska prowadziła 3:0 z podwójnym przełamaniem, ale Zakopalová zbliżyła się na 2:3. Krakowianka zdobywając dwa kolejne gemy odjechała Czeszce na 5:2, ale ta ponownie odrobiła jednego breaka. W dziewiątym gemie przy 15-30 Zakopalová popełniła podwójny błąd, a Polka za drugim setbolem zakończyła tę partię po 33 minutach.

II SET Początek identyczny jak seta I, tyle że 3:0 z podwójnym przełamaniem dla Zakopalovej. Radwańska zbliżyła się na 2:3, a od 2:4 wyrównała na 4:4. Czeszka jeszcze raz przełamała krakowiankę i to na sucho, by następnie nie wykorzystać serwisu na seta. Od 5:5 dwa kolejne łupy padły jednak łupem Zakopalovej.

III SET Początek to po raz kolejny 3:0, tak jak w secie I dla Radwańskiej. Tradycyjnie ta co szybko odskoczyła nie oddała już przewagi do końca. Zakopalová zbliżyła się na 2:3 odrabiając stratę breaka (tym razem Polka prowadziła z przewagą jednego przełamania), ale krakowianka zgarnęła trzy kolejne gemy i zameldowała się w III rundzie.

O III rundę na tym samym korcie 4 po Uli i Zakopalovej na kort wyszła Agnieszka Radwańska, która gra z inną Czeszką Ivetą Benesovą.