WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cykl ITF: Mistrzyni Polski wznawia starty w Turcji

We wtorek Natalia Kołat rozegra pierwszy po zdobyciu halowego mistrzostwa Polski mecz w głównej drabince zawodowego turnieju tenisowego: po przejściu eliminacji na kortach ziemnych w tureckiej Antalyi (ITF, pula nagród 10 tys. dol.) jej rywalką w I rundzie będzie Bułgarka Martina Gledaczewa.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Oprócz Kołat (WTA 966) w Pamfilii, na tureckiej riwierze, wystąpią Sandra Zaniewska (WTA 569) oraz Olga Brózda (WTA 717), która także przeszła eliminacje; w fazie wstępnej bez zwycięstwa Agata Barańska i Marta Śmiechowska.

Także na mączce, ale w pod dachem, rozgrywane są inne satelickie imprezy: w Madrycie wystąpi rozstawiona z trójką Karolina Kosińska (WTA 352), a we francuskim Amiens rozstawiona z siódemką Paula Kania (WTA 421), Barbara Sobaszkiewicz (WTA 510) oraz Patrycja Sanduska (WTA 568).

Rozstawiony z numerem trzecim Grzegorz Panfil (ATP 486) oraz Robert Godlewski (ATP 801) wystąpią we wtorek w kolejnym turnieju Futures w hali w Czerkasach (Ukraina); tylko jedną rundę kwalifikacji pokonał tam Maciej Smoła (ATP 1256).

Z numerem szóstym w hali w szwajcarskim Fällenden oznaczony został Piotr Gadomski (ATP 730), który pierwszy mecz rozegra w środę.

W głównej drabince na kortach twardych w Albufeira (Portugalia) znalazł się ex reprezentant w Pucharze Davisa Adam Chadaj (ATP 755).

W Antalyi ani jednego meczu w fazie wstępnej nie wygrał Rafał Gozdur (ATP 1076). Bez powodzenia w eliminacjach w hiszpańskiej Badalonie startowali: Marcin Domaszewicz (ATP 1345), Adam Majchrowicz (wygrali po meczu) oraz Marcin Bukowski i Wojciech Bąkowski.

poniedziałek, 14 marca
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Madryt (Hiszpania), 10 tys. dol., kort ziemny w hali:

I runda gry pojedynczej:
Karolina Kosińska (Polska, 3) - Maria-Letizia Zavagli (Włochy, Q) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Karolina Kosińska (Polska, 2) / Jewgienija Kriworuczko (Ukraina, 2) - Eikiri/Flood lub De la torre/Saez *środa

I runda gry podwójnej:
Karolina Kosińska (Polska, 2) / Jewgienija Kriworuczko (Ukraina, 2) - Marina Marti (Hiszpania, WC) / Sandra Segura (Hiszpania, WC) 6:0, 6:1

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Natalia Kołat (Polska, Q) - Martina Gledaczewa (Bułgaria, 5) *wtorek
Sandra Zaniewska (Polska) - Fatima El Allami (Maroko, 6) *wtorek
Olga Brózda (Polska, Q) - Izabella Szinikowa (Bułgaria) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Danielle Harmsen (Holandia) / Bibiane Schoofs (Holandia) *środa

Pemra Özgen (Turcja, 3) / Sandra Zaniewska (Polska, 3) - Cemre Anıl (Turcja, WC) / Milena Zubkov (Turcja, WC) *środa

I runda gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Ilona Kremen (Białoruś) / Demi Schuurs (Holandia) 6:2, 2:6, 10-3

Pemra Özgen (Turcja, 3) / Sandra Zaniewska (Polska, 3) - Cristina Dinu (Rumunia) / Andreea-Roxana Vaideanu (Włochy) 6:4, 6:4

Amiens (Francja), 10 tys. dol., kort ziemny w hali:

I runda gry pojedynczej:
Tatia Mikadze (Gruzja, 3) - Patrycja Sanduska (Polska) *wtorek
Chloe Paquet (Francja, WC) - Paula Kania (Polska, 7) *wtorek
Lucie Kriegsmannová (Czechy) - Barbara Sobaszkiewicz (Polska) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Paula Kania (Polska, 4) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 4) - Koek/Schaeffer - Birnbaum/Ginier *środa

I runda gry podwójnej:
Paula Kania (Polska, 4) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 4) - Ana Dżikia (Gruzja) / Anna Arina Marenko (Rosja) 6:3, 6:2

MĘŻCZYŹNI

Czerkasy (Ukraina), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Grzegorz Panfil (Polska, 3) - Tom Kočevar-Dešman (Słowenia) *wtorek
Robert Godlewski (Polska) - Miloš Sekulić (Szwecja, 5) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Grzegorz Panfil (Polska, 2) / Iwan Anikanow (Ukraina, 2) - Iwanow/Tudoreanu lub Marfia/Rovetta *środa

I runda gry podwójnej:
Grzegorz Panfil (Polska, 2) / Iwan Anikanow (Ukraina, 2) - Daniła Arsienow (Rosja) / Światosław Kniazjew (Rosja) 7:6(5), 6:4

Hleb Aleksiejenko (Ukraina, 3) / Wadim Aleksiejenko (Ukraina, 3) - Robert Godlewski (Polska) / Maciej Smoła (Polska) 6:2, 6:2

Fällenden (Szwajcaria), 10 tys. dol., kort dywanowy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Piotr Gadomski (Polska, 6) - Matthias Kolbe (Niemcy, Q) *środa

Albufeira (Portugalia), 10 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Adam Chadaj (Polska) - Filip Prpić (Szwecja, 4) *wtorek/środa

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • gortat 0
    mistrzyni polski chyba dlugo swietowala sukces :-)
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×